30.07.2015 22:25 | Šport | Futbal

Vybičovaný zápas medzi Kukesi a Legiou sa nedohral: Slovenský reprezentant Duda terčom útoku!

Štvrtkový úvodný duel 3. predkola Európskej ligy medzi futbalistami FK Kukesi a Legie Varšava sa nedohral.

Fanúšikovia domácich pred uplynutím hodiny z riadneho hracieho času zasiahli nebezpečným predmetom do hlavy slovenského reprezentanta Ondreja Dudu a hlavný rozhodca Švajčiar Stephan Klossner poslal obe mužstvá predčasne do šatní. Delegát Európskej futbalovej únie (UEFA) napokon rozhodol o ukončení stretnutia za stavu 2:1 pre Legiu.

Dvadsaťročný Duda nastúpil v základnej zostave spoločne s brankárom Dušanom Kuciakom. V 18. minúte tvrdo atakoval domáceho obrancu Mucu, za čo uvidel žltú kartu. Až potom začali v Albánsku padať góly, pričom o ten prvý sa postaral hosťujúci Nemanja Nikolič. Domácim sa síce štyri minúty po zmene strán podarilo vyrovnať zásluhou presnej hlavičky Felipe Moreiru, no už o dve minúty poslal Legiu opäť do vedenia Jakub Rzezniczak. Chvíľu nato sa po ďalšej akcii vracal z útočnej polovice Duda, keď ho domáci fanúšikovia trafili kameňom do hlavy.

Podľa poľského portálu Przeglad Sportowy si Slovák poležal na trávniku a po ošetrení vstal s obväzom na hlave. Podľa ďalších informácií mu úder nebezpečným predmetom spôsobil na hlave dvojcentimetrovú otvorenú ranu. O konci stretnutia informovala Legia na svojich oficiálnych kontách na sociálnych sieťach. Albánsky klub bude s určitosťou čeliť vyšetrovaniu zo strany UEFA, ktorá ho môže vzhľadom na nedostatočnú bezpečnosť suspendovať z tohtoročnej edície európskeho pohára číslo dva.

Hoci sa domáci usporiadatelia snažili presvedčiť delegáta stretnutia o tom, že pokračovanie duelu prebehne bez ďalších komplikácií, zápas sa napokon nedohral. "Našou povinnosťou je ochrániť zdravie rozhodcov a hráčov oboch tímov," komentoval svoje rozhodnutie po stretnutí pre médiá delegát štvrtkového stretnutia. Futbalisti Kajratu Almaty triumfovali v úvodnom dueli 3. predkola nad škótskym FC Aberdeen 2:1. O góly tímu slovenského trénera Vladimíra Weissa sa postarali Michail Bakajev a Baujržan Islamchan.

Ďalšie zápasy 3. predkola UEFA:

Do dvojzápasu vykročili úspešne aj futbalisti Slovana Liberec. Izraelský tím Hapoel Kirjat Šmona zdolali na domácom trávniku 2:1, keď sa o ich góly postarali Dzon Delarge a Herolind Šala. Minútu pred koncom riadneho hracieho času však inkasovali gól, ktorý môže byť v konečnom zúčtovaní veľmi zradným. Za tohto výsledku z úvodného duelu stačí totiž Šmone doma zvíťaziť 1:0.

Kajrat Almaty - FC Aberdeen 2:1 (2:0)

Góly: 13. Bakajev, 22. Islamchan - 69. McLean

IF Elfsborg - Odds BK 2:1 (1:1)

Góly: 43. Prodell, 76. Lundevall - 21. Occean (z 11 m)

AIK Štokholm - FC Atromitos 1:3 (0:2)

Góly: 70. Goitom (z 11 m) - 3. Napoleoni, 15. Marcelinho, 80. Umbides (z 11 m). ČK: 79. Sonko-Sundberg (Štokholm)

SCR Altach - Vitória Guimaraes 2:1 (1:0)

Góly: 24. Ngwat-Mahop, 50. Aigner (z 11 m) - 71. Toze

Apollon Limasol - FK Gabala 1:1 (1:0)

Góly: 14. Kolokoudias - 90.+5 Husejnov (z 11 m)

Slovan Liberec - Hapoel Kirjat Šmona 2:1 (1:0)

Gól: 43. Delarge, 84. Šala - 89. Abed

/M. BAKOŠ za domácich od 73. min/

Sturm Graz - Rubin Kazaň 2:3 (1:2)

Góly: 21. Avdijaj, 56. Piesinger - 14. Kanunnikov, 25. Karadeniz (z 11 m), 61. Portňagin. ČK: 69. Avdijaj (Graz)

AZ Alkmaar - Basaksehir 2:0 (1:0)

Góly: 17. Van der Linden (z 11 m), 63. Janssen. ČK: 14. Babacan (Basaksehir)

FC Thun - FC Vadúz 0:0

FC Zürich - Dinamo Minsk 0:1 (0:0)

Gól: 63. Beqiraj (z 11 m)

ASA Targu Mureš - ASC St. Etienne 0:3 (0:1)

Góly: 24. Diomande, 75. a 83. Hamouma

Brondby IF - Omonia Nikózia 0:0

VSC Debrecín - Rosenborg Trondheim 2:3 (1:0)