30.05.2015 08:00 | Šport | Futbal

V Poprade sa predstavili legendy Premier League: O všetkom rozhodla španielska superhviezda!

Národné tréningové centrum v Poprade hostilo v piatok zápas medzi česko-slovenskými futbalovými legendami a legendami Premier League.

Futbalovú exhibíciu zvládol lepšie hosťujúci tím, ktorý sa tešil z víťazstva 2:1. Po zápase prišiel na rad i penaltový rozstrel, ktorý zvládli lepšie legendy Česka a Slovenska v pomere 4:2.

Duel tvorili dva tridsaťpäťminútové polčasy, v tom prvom sa presadil v 33. minúte iba Mendieta. Druhý polčas odštartoval vyrovnávajúcim gólom z priameho kopu Zvara, ktorý približne z dvadsaiatich metrov poslal loptu pod brvno. Víťazný gól zaznamenal v 61. minúte Mendieta.

České a slovenské legendy - Legendy Premier League 1:2 (0:1)

Góly: 40. Zvara - 33. a 61. Mendieta. Rozhodoval: Mason (Ang.), 2000 divákov, penaltový rozstrel: 4:2 - 1. Németh - 1:0, 2. Šmicer - 1:1, 3. Hapal - 2:1, 4. Ehiogu - 2:2, 5. Hipp - 3:2, 6. Hendrie - nedal, 7. Moravčík - 4:2, 8. Litmanen - nedal

Zostavy a striedania:
České a slovenské legendy: Maier (36. Seman) - Maixner, Glonek, Hipp, Kinder - Karhan - Slovák (36. Michalík), Hapal (25. M. Sovič), Janočko (29. Kuka) - Moravčík (21. Zvara) - Németh (46. Obšitník)
Legendy Premier League: Jones - Ehiogu, Henchoz, Scharner - Anderton (36. Hendrie), Davis, Bowyer (36. Šmicer), Boa Morte (36. Beresford) - Mendieta (36. Litmanen) - Saha (36. Vassell), Cole (36. Mols)

Už v 2. minúte sa dostal k zakončeniu hlavou Saha, ale Maiera neprekonal. O tri minúty neskôr pálil z voleja Moravčík po centri Németha, brankár Jones však predviedol pekný zákrok. V ďalšom priebehu mali viac z hry legendy Premier League, no šancu si paradoxne vypracovali domáci, po oblúčiku Karhana vyprášil v 18. minúte Jonesove rukavice Németh. Hostia pohrozili o dve minúty neskôr Scharner trafil iba bočnú sieť. Hostia zatlačili svojho súpera, v 31. minúte Cole hlavou neprekonal Maiera, ktorý vytlačil loptu na rohový kop. Dva minúty pred koncom prvého polčasu skóroval Mendieta, loptu poslal spoza šestnástky presne k pravej žrdi - 1:0.

Obidve družstvá začali druhé dejstvo s pozmenenými zostavami. České a slovenské legendy dostali v 40. minúte výhodu priameho kopu. K lopte sa postavil Zvara a takmer z dvadsiatich metrov vyrovnal na 1:1. Hostia odpovedali v 49. minúte šancou Molsa, ktorý trafil ľavú žrď Semanovej brány. V 51. minúte hlavný arbiter nariadil po faule na Hendrieho pokutový kop. Loptu si na biely bod postavil Litmanen, Seman však zlikvidoval jeho strelu k ľavej žrdi. V 61. minúte sa dostal za obranu domácich Mendieta a krížnou strelou k pravej žrdi naklonil misku váh znovu na stranu legiend Premier League - 1:2. V 63. minúte sa blysol Seman po tvrdom zakončení Šmicera. V 67. minúte Janočko poriadne natiahol Jonesa, vyrovnávajúci gól však už neprišiel.