04.05.2015 21:38 | Šport | Futbal

28. kolo Foruna ligy: Slovan vďaka víťazstvu preskočil Senicu a bojuje o miestenku v Európskej lige

Belasí vďaka víťazstvu nad Senicou preskočili svojho súpera v neúplnej tabuľke, v ktorej im patrí 4. priečka, Senica je piata. Oba tímy bojujú o miestenku v Európskej lige UEFA.

Domáci začali útočne a už v 2. minúte po centri Vlaska mohol skórovať Cleber, loptu však poslal vedľa ružomberskej bránky. V 10. minúte vyslal opäť Brazílčan Cleber utešenú strelu pod brvno, no brankár Šavol ju vytlačil na roh. Hostia mali prvú šancu v 19. minúte, keď priamy kop zahrával Janič a jeho centrovanú loptu usmernil hlavou tesne vedľa Kružliak. V 26. minúte nastrelil Vlasko z veľkého uhla pravú žrď Šavolovej bránky a pozorný ružomberský brankár si krátko nato poradil so strelami Saba i Mikoviča. V 28. minúte prišiel prvý gól zápasu, keď Sládek ideálne uvoľnil Vlaska a ten krížnou strelou k pravej žrdi prekonal Šavola. O štyri minúty sa Vlasko opäť dostal k zakočeniu, ale brankár Šavol jeho strelu zneškodnil. Ružomberčania, ktorí hrali celý polčas otvorenú hru, sa k zakončeniu dostali až v 41. minúte, ale strelu Zošáka kryl pozorný Kelava. Ďalšie pokusy ružomberských hráčov boli nepresné a tak v polčase Trnava zaslúžene vyhrávala 1:0.

Trnavčania mohli v úvode druhého polčasu svoje vedenie zvýšiť, ale strelu Clebera v páde zneškodnil brankár Šavol. V 57. minúte po peknej akcii Mikoviča s Vlaskom nastrelil Cleber žrď ružomberskej bránky. V 64. minúte priamy kop Clebera zneškodnil brankár Šavol na dvakrát. O dve minúty vyskúšal pozornosť Kelavu strelou z diaľky Nagy. V 67. minúte Ružomberčania vyrovnali, keď po rýchlej kontre do otvorenej trnavskej obrany Masaryk pätičkou usmernil loptu k pravej žrdi a bolo 1:1. Desať minút pred koncom strhli Trnavčania víťazstvo na svoju stranu, po faule Boszoráda mali výhodu priameho kopu takmer z hranice 16-tky a Sabo zatočil loptu popri múre do pravej šibenice na 2:1. V závere sa Ružomberčania snažili o vyrovnanie, veľmi blízko k nemu bol v 85. minúte Almaský, ale jeho prízemné zakončenie sa do bránky nezmestilo.

Hlasy:

Ján Švehlík, tréner Slovana: "Súper vstúpil do zápasu lepšie ako my. Znova sme dostali gól po štandardnej situácii, nad čím sa musíme zamyslieť. Potom sme však predviedli niekoľko pekných akcií a som rád, že to tam konečne padlo Adamovi Zreľákovi. Po zmene strán sme mohli náskok zvýšiť. Myslím, že vzhľadom na priebeh zápasu sme zvíťazili zaslúžene."

Jozef Kostelník, tréner Senice: "Chceli sme na Slovane uhrať dobrý výsledok, ale nohy nás po náročnom pohárovom finále nepustili. Začali sme dobre, ale postupom času sa začala prejavovať únava a prepadávali sme v taktických veciach. Je mi ľúto, že sme si to so Slovanom nemohli rozdať v plnej sile."

Slovan Bratislava - FK Senica 4:1 (3:1)

Góly: 19. Mészáros, 35. a 45. Zreľák, 74. Soumah - 14. Pillár. Rozhodoval: Sedlák, ŽK: Opiela, 895 divákov.

Zostavy a striedania:
Slovan: Krnáč - Kotula (46. Niňaj), Saláta, Gorosito, Čikoš - Milinkovič, Simovič, Štefánik (46. Lásik), Mészáros - Soumah, Zreľák (85. Ďuriš)
Senica: Šulla - Opiela, Pavlík, Pillár, P. Čermák (64. Pittner) - Hušek, Kóňa - Dolný (67. Kosorin), Hlohovský, Kalabiška (77. Komara) - Majtán

Trnava - Ružomberok

Spartak Trnava - MFK Ružomberok 2:1 (1:0)

Góly: 28. Vlasko, 80. Sabo - 67. Masaryk. Rozhodoval: Vlk, ŽK: Mikovič, Kelava - Zošák, Masaryk, Boszorád, Janič, Rosa, 1486 divákov

Spartak: Kelava – Janečka, Nikolič, Greššák, Čonka – Casado, Sabo - Cleber (74. Hlinka), Vlasko, Mikovič (90.+ Vyskočil) – Sládek (70. Vojtuš)
Ružomberok: Šavol – Boszorád (83. Lovás), Práznovský, Kružliak, Rosa – Gerát, Nagy – Janič (83. Vavrík), Zošák (59. Turčák), Mário Almaský – Masaryk