23.04.2015 07:14 | Šport | Hokej

Anaheim prvým postupujúcim, Hoffman udržal Ottawu v hre

Hokejisti Anaheimu sa stali prvým tímom, ktorý si zaistil postup do 2. kola play off NHL.

Ducks zvíťazili vo štvrtom dueli štvrťfinále Západnej konferencie na ľade Winnipegu 5:2 a v celej sérii triumfovali hladko 4:0 na zápasy. V konferenčnom semifinále narazia na lepšieho z dvojice Calgary - Vancouver, bližšie k postupu majú Flames, ktoré vedú v sérii 3:1.

Jets tak pri svojej prvej účasti vo vyraďovačke od presťahovania klubu z Atlanty neuhrali v 1. kole ani jedno víťazstvo.

Blízko k postupu má New York Rangers. Držiteľ Prezidentskej trofeje pre najlepší tím základnej časti vyhral v noci na štvrtok v Pittsburghu 2:1 po predĺžení a v sérii sa ujal vedenia 3:1 na zápasy. Víťazný gól "jazdcov" strelil v 4. minúte predĺženia nováčik Kevin Hayes. Od účasti v semifinále Východnej konferencie tak delí Rangers jediné víťazstvo, ostup môžu spečatiť v noci na sobotu, keď je v Madison Square Garden na programe piaty zápas.

Stav 3:1 je aj v sérii medzi Montrealom a Ottawou. Canadiens nevyužili prvú možnosť na zabezpečenie postupu a prehrali na ľade kanadského rivala "futbalovým" výsledkom 0:1. "Senátorov" udržal v hre krídelník Mike Hoffman, ktorý v 50. minúte strelil jediný gól stretnutia.

Najvýraznejšie víťazstvo sa zrodilo v Minnesote, kde domáci "divosi" podľahli St. Louis hladko 1:6. Blues tak zrovnali krok, v sérii je stav 2:2 na zápasy.