04.03.2015 20:08 | Šport | Hokej

Tretie zápasy play-off slovenskej extraligy sú za nami: Ktoré tímy si na ľade vybojovali víťazstvo?

Zatiaľ, čo v NHL sa play-off iba blíži, slovenská najvyššia liga, Tipsport Extraliga je v plnom prúde.

V búrlivej atmosfére, ktorú už pred zápasom vytvorili fanúšikovia oboch mužstiev, nastúpil Mountfield bez štyroch chorých a zranených hráčov. V úvode bolo na domácich vidno, že dva debakle pod Zoborom zanechali na ich psychike stopy. Už v prvej minúte zabudli na osamoteného Lukáša Nováka, našťastie Čech bol na mieste. Na druhej strane sa aj Martin mohol ujať vedenia. V 3. minúte z dobrej pozície netrafil Fujerík a Važan z dorážky mieril len do pravej žŕdky. Potom prevzali iniciatívu favorizovaní hostia. V ďalších minútach viackrát ohrozili martinskú bránku, Čech si však postupne poradil so strelami Kuzmu, Pupáka, J. Ručkaya a následne znovu Pupáka. Martin kontroval len občasne a do útoku sa viac osmelil až v závere prvého dejstva. Strely Vargu a Macha Lakosil ešte chytil, ale 39 sekúnd pred klaksónom kapituloval po pohotovej strele Töröka.

V úvode druhého dejstva zahrozil pri presilovke domácich Svoboda, ale Lakosil bol na mieste. Hra sa potom vyrovnala a bol to najmä taktický boj o každý puk. Nebezpečnejší však boli hostia. V 25. minúte domáci doplatili na nedisciplinovanosť. Na trestnej lavici sedeli Fujerík s Machom a hostia dvojnásobnú presilovku využili za 31 sekúnd, keď úplne voľný Štefanka potrestal nezmyselný výlet Vargu a Smreka pred bránku hostí. V polovici stretnutia podržal Mountfield Čech po nebezpečnom zakončení Henricha Ručkaya. V závere druhej tretiny sa nepresadil nitriansky Bajtek a na opačnej strane ani Zucker.

V 41. minúte z vyloženej pozície netrafil Pupák. O štyri minúty neskôr ohrozil Lakosila Podzinš, no neúspešne. O minútu neskôr počas presilovky Nitry Stümpelovu strelu vyrazil Čech a Tománek netrafil odrazený puk. V polovici tretej tretiny vylúčili hlavní rozhodcovia na 5+DKZ hosťujúceho Mezeia, ktorý narazil na mantinel Ďatelinku. A keďže už na trestnej sedel König, Martin mal 106-sekundovú výhodu o dvoch hráčov. Za 38 sekúnd ju využil Bílek - 2:1. V trvajúcej presilovke piatich proti štyrom pridal tretí gól domácich Varga. To však nebolo všetko. Nadšene bojujúci Martinčania pridali v 57. minúte štvrtý presný zásah z hokejky Bíleka a definitívne si zabezpečili cenné víťazstvo, ktorým znížili sériu na 1:2.

MHC Mountfield Martin - HK Nitra 4:1 (1:0, 0:1, 3:0)

Góly: 20. Török (Važan, Fujerík), 51. Bílek (Varga, Svoboda), 54. Varga (Török, Macho), 57. Bílek (Fujerík, Török) - 25. Štefanka /H. Ručkay, Lakosil. Rozhodovali: Lauff, Novák - Bednár, Smrek, vylúčení: 13:11 navyše Ďatelinka 5+DKZ za údery - Mezei 5+DKZ na vrazenie na mantinel, M. Novák 5+DKZ za údery, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 4000 divákov (vypredané) /na zápasy 1:2/

MHC Mountfield Martin: Čech - Ďatelinka, Dlouhý, Smrek, Dvořák, Kolba, Brcko, Rusina, Fillo - Zucker, Svoboda, Bílek - Török, Fujerík, Važan - Jokeľ, Macho, Varga - Pokrivčák, Dírer, Podzinš
HK Nitra: Lakosil - König, Ordzovenský, Milo, Mezei, M. Novák, Kuzma, Bednár - L. Novák, Stümpel, Tománek - Pupák, Štefanka, Lelkeš - H. Ručkay, Školiak, Slovák - Mráz, Bajtek, J. Ručkay - Piačka

Do tretieho štvrťfinále lepšie vstúpili domáci. Najmä Pašeka bolo riadne cítiť a vidieť. Počas prvej tretiny mal tri vyložené šance, ale na Hyláka nevyzrel a Piešťany to neskôr mrzelo. Z prvej vážnejšej pološance udreli Košičania. Puk v spleti tiel vybojoval Spilar, potiahol ho pred bránku a prekonal Šúreka – 0:1.

Úvod druhej časti patril Košičanom. V 22. minúte našiel Sojčík prihrávkou na zadnú žrď Kutálka a exPiešťanec nezaváhal – 0:2. Odpoveď Stupku a Peška gól nepriniesla, a tak udreli Košičania po tretíkrát. Macejko našiel strieľanou prihrávkou Suju, ktorý tečom poslal majstra už do trojgólového vedenia. Domáci sa dočkali v polovici 39. minúty, keď potrestali zle košické striedanie. Konečný našiel spoza bránky Klempu a ten znížil – 1:3.

V 47. minúte sa domáci dočkali druhýkrát, keď po buly zaváhal Jenčík a Stupka sám pred Hylákom nezaváhal a rozblikal piešťanskú nádej na víťazstvo 2:3. Tú na začiatku 56. minúty úplne rozžiaril Mišura, ktorý prešiel cez celé klzisko. Obohral aj vybehnutého Hyláka, no jeho strelu zastavila žŕdku a ostala stať v bránkovisku, odkiaľ ju dorazil Klempa – 3:3. Keď už sa zdalo, že stretnutie pôjde do predĺženia, vyhodili Košičania puk, ktorý sa zamotal Škadrovi medzi nohy. Ten o tom nevedel, rozbehnutý Sojčík ho oň obral a dve sekundy pred koncom rozhodol o košickom víťazstve – 4:3.

ŠHK 37 Piešťany - HC Košice 3:4 (0:1, 1:2, 2:1)

Góly: 39. Klempa (Konečný), 47. Stupka (Pašek), 56. Klempa (Mišura, Leško) - 19. Spilar (Bartoš, Jenčík), 22. Kutálek (Sojčík, Chovan), 36. Suja (Macejko, Bondra), 60. Sojčík. Rozhodovali: J. Konc, Müllner - Kacej, Výleta, vylúčení: 2:3, presilovky a oslabenia: 0:0, 2027 divákov /na zápasy 1:2/

ŠHK 37 Piešťany: Šúrek – Brňák, Leppänen, Šedivý, Škadra, Leško, Kotaška, Bučka, Rais, Hudec – Petráš, Peško, Haring – Stupka, Holovič, Pašek – Konečný, Mišura, Klempa – Románek, Vaculín, Hudec

HC Košice: Hylák – Černák, Philipp, Jánošík, Šeda, Cebák, Macejko, Drgoň, Markuš – Spilár, Bartoš, Jenčík – Bicek, Hrnka, Lapšanský – Kutálek, Chovan, Sojčík – Bondra, Suja, Hinďoš