04.03.2015 07:00 | Šport | Hokej

Slováci túto noc v NHL bez pušného prachu: Asistovali iba dvaja...

Slovenský hokejový útočník Richard Pánik prispel jednou asistenciou k výhre Toronta na ľade Floridy 3:2 v nočnom zápase zámorskej NHL.

Pánik odohral v súboji takmer 21 minút. V drese domácich proti krajanovi nastúpil aj útočník Tomáš Kopecký, jeho tri strelecké pokusy pri takmer 11 minútovom pobyte na ľade ale gól Panthers nepriniesli.

Úradujúci obhajca Stanley Cupu Los Angeles Kings potvrdil pozíciu favorita na ľade Edmontonu, kde zvíťazil 5:2 aj vďaka asistencii slovenského útočníka Mariána Gáboríka. Ten si do štatistík zapísal aj tri plusové body, jeho spoluhráč a krajan Andrej Sekera odohral vyše 16 minút a dvakrát vystrelil. V súboji sa predstavil Slovák aj v drese neúspešných domácich, obranca Martin Marinčin odohral vyše 16 minút.

Nedarilo sa New York Islanders, ktorí prehrali na ľade Dallasu 2:3 po predĺžení. Ich brankár Jaroslav Halák kryl 32 striel Stars, jeho spoluhráč Ľubomír Višňovský odohral v obrane hostí takmer 20 minút a zaznamenal dve strely.

Prehru zaknihoval aj Columbus s Markom Daňom, Blue Jackets doma nestačili na Washington 3:5. Mladý Slovák bol mimoriadne strelecky aktívny, na bránu hostí vyslal 6 striel a odohral 17:49 minúty. Buffalo s obrancom Andrejom Meszárošom neuspelo na ľade favorizovanej Tampy Bay, padlo 0:3, slovenský obranca zaznamenal mínusový bod i dve trestné minúty.

NEW JERSEY - NASHVILLE 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)
Góly: 1. Larsson (Eliáš, Greene), 4. Gelinas (Gomez, Bernier), 59. Cammalleri (Fraser, Gionta) – 23. Fisher (Smith, Bartley). Brankári: Schneider - Hutton, strely na bránku: 23:34, 13.012 divákov.

PHILADELPHIA - CALGARY 2:3 pp (0:1, 0:1, 2:0 - 0:1)
Góly: 41. Couturier (White), 49. Streit (Raffl, Giroux) – 7. Monahan (Raymond, Hudler), 25. Bäcklund (Bouma, Poirier), 62. Hudler (Brodie, Gaudreau). Brankári: Mason - Ramo, strely na bránku: 37:26, 19.513 divákov.

COLUMBUS - WASHINGTON 3:5 (0:2, 2:1, 1:2)
Góly: 22. Savard (Hartnell, Ťutin), 36. Hartnell (Johnson, Wennberg), 50. Hartnell (Foligno, Johansen) – 4. Ovečkin (Orpik, Bäckström), 17. Fehr (Gleason, Chimera), 23. Wilson (Chimera, Beagle), 44. Ovečkin (Bäckström, Carlson), 60. Johansson (Ward). Brankári: Bobrovskij - Holtby, strely na bránku: 30:33, 12.915 divákov.

TAMPA BAY - BUFFALO 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)
Góly: 17. Stamkos (Killorn, Šustr), 23. Callahan (Johnson, Filppula), 25. Hedman (Stralman, Palát). Brankári: Vasilevskij - Lindbäck, strely na bránku: 35:28, 18.922 divákov.

FLORIDA - TORONTO 2:3 (1:0, 1:1, 0:2)
Góly: 20. Pirri (Hayes, Trocheck), 34. Ekblad (Hayes, Huberdeau) – 25. Bozak (Kessel, Rielly), 41. Kadri (Gardiner, PÁNIK), 46. Holland (Booth). Brankári: Luongo (od 21. do 50. Montoya) - Bernier, strely na bránku: 42:34, 10.198 divákov.

MINNESOTA - OTTAWA 3:2 pp a sn (0:0, 2:2, 0:0 - 0:0, 1:0)
Góly: 21. Dumba (Granlund), 29. Dumba (Stewart, Granlund), rozh. náj. Coyle – 29. Zibanejad (Ryan, Wiercioch), 32. Ryan (Hoffman, Karlsson). Brankári: Dubnyk - Hammond, strely na bránku: 38:33, 19.054 divákov.

DALLAS - NEW YORK ISLANDERS 3:2 pp (0:1, 0:0, 2:1 - 1:0)
Góly: 43. Ritchie (Jokipakka, Eakin), 48. Fiddler (Garbutt, Roussel), 63. Eakin (Jamie Benn, Klingberg) – 16. Bailey (Strome, Nelson), 60. Lee. Brankári: Lehtonen - HALÁK, strely na bránku: 35:37, 17.453 divákov.

ARIZONA - ANAHEIM 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)
Góly: 30. Rieder (Gagner, Arcobello) – 14. Kesler (Silfverberg), 26. Cogliano (Despres, Thompson), 48. Silfverberg (Fleischmann, Fowler), 58. Cogliano (Silfverberg, Beauchemin). Brankári: Smith - Andersen, strely na bránku: 30:35, 11.387 divákov.

EDMONTON - LOS ANGELES 2:5 (0:2, 1:2, 1:1)
Góly: 34. Gazdic (Oesterle, Gordon), 46. Purcell (Schultz, Nugent-Hopkins) – 9. Greene (Kopitar, Lewis), 20. Lewis (Kopitar, GÁBORÍK), 23. Carter (Toffoli, Doughty), 37. Clifford (Shore, Nolan), 41. Kopitar (Lewis, Doughty). Brankári: Scrivens - Quick, strely na bránku: 23:29, 16.839 divákov.

VANCOUVER - SAN JOSE 2:6 (0:3, 2:1, 0:2)
Góly: 22. H. Sedin (D. Sedin, Vrbata), 30. H. Sedin (D. Sedin, Higgins) – 4. Tierney (Goodrow), 8. Karlsson (Pavelski, Irwin), 8. Couture (Nieto, Marleau), 32. Nieto (Marleau), 58. Nieto (Thornton, Burns), 59. Vlasic (Thornton). Brankári: Markström (8. Läck) - Niemi, strely na bránku: 28:30, 18.535 divákov.