28.02.2015 08:05 | Šport | Hokej

Slováci si gólové štatistiky nevylepšili: Rekordný Halák, Sekera debutoval s mínuskou

Slovenský hokejový brankár Jaroslav Halák je už rekordérom jeho New York Islanders v zámorskej NHL v počte víťazstiev v sezóne.

V noci na sobotu pomohol 26 úspešnými zákrokmi k triumfu domácich ostrovanov 2:1 nad Calgary, zaznamenal 33. výhru v ročníku a nechal za sebou bývalých klubových kolegov Billyho Smitha, Chrisa Osgooda a Ricka DiPietra.

Halákov slovenský spoluhráč a obranca Ľubomír Višňovský odohral vyše 17 minút a zaznamenal dve trestné minúty. Halákovi pokazil radosť z čistého konta 21 sekúnd pred koncom Josh Jooris, bolo by už jeho piate v ročníku.

"Žiadny rekord som nenaháňal, chcel som iba vyhrať zápas. Chcel som si udržať čisté konto, ale máme výhru a to je dobré," citoval oficiálny portál ligy bratislavského rodáka, ktorý si vyslúžil aj honor prvej hviezdy zápasu. Islanders vyhrali ôsmykrát v posledných 11 zápasoch.

V drese úradujúceho víťaza Los Angeles Kings debutoval slovenský obranca Andrej Sekera prehrou na ľade Anaheimu 2:4. Sekera, ktorý do Kalifornie prišiel z Caroliny, odohral takmer 22 minút a do štatistík si zapísal jeden mínusový bod. Jeho slovenský spoluhráč Marián Gáborík odohral vyše 16 minút a tiež skončil s jednou mínuskou.

Boston vyhral v New Jersey po predĺžení, slovenský kapitán Bruins Zdeno Chára nebodoval pri takmer 23 minútovom pobyte na ľade. Chicago prehralo na ľade Tampy Bay 0:4, útočník "čiernych jastrabov" Marián Hossa až päťkrát vystrelil, no nebodoval.

V ďalšom zápase Carolina už bez Sekeru zdolala na domácom Washington 3:0, brankár Hurricanes Anton Chudobin chytal všetkých 28 striel Capitals a zaznamenal prvý shutout v sezóne. Dallas doma prehral s Coloradom 4:5 až po samostatných nájazdoch.

Výsledky:

New Jersey - Boston 2:3 pp, NY Islanders - Calgary 2:1, Tampa Bay - Chicago 4:0, Dallas - Colorado 4:5 pp a sn, Carolina - Washington 3:0, Anaheim - Los Angeles 4:2.