18.11.2014 19:59 | Šport | Hokej

Slovan zastavil sériu štyroch prehier, premiérový gól snajpera Ružičku

Hokejisti Slovana Bratislava zvíťazili v utorkovom zápase KHL na ľade Atlantu Mytišči.

V tabuľke Západnej konferencie sa s 37 bodmi bodovo dotiahli na súpera a poskočili z dvanástej na desiatu priečku.

Slovan sa ujal vedenia už v druhej minúte zásluhou českého legionára Václava Nedorosta. Stav 1:0 pre hostí vydržal až do tretej tretiny, v ktorej poistil náskok Štefan Ružička, ktorý dal svoj premiérový gól v drese Slovana.

Výborný výkon podal v bránke hostí Švéd Johan Backlund, ktorý zlikvidoval 28 striel súpera. Nestačil iba na dorážku Maxima Potapova z 53. minúty. Na viac gólov sa však domáci nezmohli a tak zverenci trénera Petra Matikainena mohol sláviť plný bodový zisk.

"Belasí" zakončia trojzápasový trip na klziskách súperov vo štvrtok 20. novembra o 18.30 h na ľade lotyšského Dinama Riga, potom ich čaká séria štyroch domácich stretnutí.

Atlant Mytišči - Slovan Bratislava 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)

Góly: 53. Potapov (Dyblenko) - 2. Nedorost (Baranka, Sersen), 45. Ružička (Sersen, Vondrka). Rozhodcovia: Gofman, Rönn - Sivov, Šeljanin, vylúčení: 6:8 na 2 min, navyše Korobov (Atlant) 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 5800 divákov.

Atlant Mytišči: Engren - Korobov, Gilroy, Novopašin, Němec, Ťuľjapkin, Dyblenko - Černov, Engqvist, Potapov - Gluchov, Taratuchin, Vrána - Koľcov, Jašin, Kozlov - Levickij, Pešechonov, Sošnikov

Slovan Bratislava: Backlund – Sersen, Mihálik, Brejčák, Baranka, Sigalet, Štajnoch, Luža - Bartovič, Surový, Vondrka - Netík, Nedorost, Ružička - Jeglič, Tičar, Nagy - Rachůnek, Bližňák, Lunter