30.10.2014 09:48 | Šport | Futbal

Útlm na strane Neapola: Hamšík nútený striedať, hviezdy Higuain nedokázal premeniť penaltu

Futbalisti Neapola v zostave so slovenským stredopoliarom Marekom Hamšíkom remizovali v stredajšom zápase 9. kola talianskej Serie A na ihrisku Atalanty Bergamo 1:1.

Bod pre hostí zachránil v 86. minúte Gonzalo Higuain. Hamšík s kapitánskou páskou nastúpil v základnej zostave a odohral 65 minút, vystriedal ho Lorenzo Insigne.

Zverenci španielskeho trénera Rafaela Beniteza, ktorí sú súperom Slovana Bratislava v I-skupine Európskej ligy UEFA 2014/2015, mohli brať všetky tri body. To by ale argentínsky útočník Higuain musel v 90.+2 minúte premeniť penaltu. V prvej minúte nadstaveného času odpískal hlavný rozhodca Antonio Damato po zákroku obrancu Guglielma Stendarda pokutový kop, ale brankár domácich Marco Sportiello vytiahol výborný zákrok a strelu Argentínčana zlikvidoval.

Duel neponúkol mnoho futbalovej krásy, Neapol bol lepší a tvoril hru. Domáci čakali na brejky a ich moment prišiel v 57. minúte, keď pekný center hlavou poslal do siete hostí German Denis. Atalanta prišla v 83. minúte o vylúčeného Lucu Cigariniho, ktorý po faule videl druhú žltú kartu. Neapol to využil už o tri minúty, keď sa Higuain po peknej prihrávke Lorenza Insigneho dobre zorientoval v šestnástke.

Benitez: "Boli sme lepší."

"Zaslúžili sme si vyhrať, boli sme lepší. Najdôležitejšie je, že sme ukázali, že sme na dobrej ceste a tím rastie. Vytvorili sme si veľa šancí, ale nepremenili sme ich a inkasovali z ojedinelej strely. Ale chlapci urobili pre výhru všetko. Hnevá ma, že som videl, že sme hrali dobre a mali sme vyhrať. Ale na druhej strane musíme myslieť pozitívne, sme na dobrej ceste, zápasy kontrolujeme a dominujeme v nich. Niečo zmeniť musíme, ale musíme pokračovať v ukazovaní tejto mentality," citoval klubový web SSC Beniteza.
Neapol je v tabuľke siedmy s 15 bodmi, najbližšie v Serii A hostí v sobotu 1. novembra v šlágri druhý AS Rím.

Atalanta Bergamo - SSC Neapol 1:1 (0:0)

Góly: 57. Denis - 86. Higuain, ČK: 83. Cigarini (Atalanta)
zostava SSC: Cabral - Maggio, Albiol, Koulibaly, Ghoulam (90.+1 Zapata) - Inler, Lopez (76. Jorginho) - Callejon, HAMŠÍK (65. Insigne), Mertens - Higuain