23.10.2014 23:28 | Šport | Futbal

Hamšíkov Neapol padol v Berne, Košický pod paľbou Tottenhamu

Futbalisti švajčiarskeho Young Boys Bern zvíťazili vo štvrtkovom zápase 3. kola I-skupiny Európskej ligy UEFA 2014/2015 na domácom štadióne nad SSC Neapol 2:0.

V skupine, v ktorej účinkujú aj Slovan Bratislava a Sparta Praha, zaknihovali druhú výhru a poskočili na prvé miesto práve pred SSC.

Španielsky tréner talianskeho klubu z Neapola Rafael Benitez do základnej zostavy nezaradil Mareka Hamšíka, ktorý nastúpil až v 62. minúte. Na umelej tráve v Berne sa domáci pustili do favorita bez rešpektu a v 14. minúte mohol hlavičkou otvoriť skóre útočník Hoarau. Hostia potom prebrali opraty, vytvorili si prevahu a pohrozili šancami Mertensa a Zapatu, ale polčas skončil bez gólov. No krátko po zmene strán udreli zverenci domáceho lodivoda Uliho Forteho, keď Hoarau strelou k ľavej žrdi otvoril skóre. Neapol tlačil, prišli Hamšík, Callejon aj Higuain, no SSC sa nevedelo presadiť. V 80. minúte síce hostia dali gól, ale Callejon ho dosiahol z ofsajdu. Neapol bol v kŕči a v nadstavenom čase inkasoval ešte aj z kopačky striedajúceho Bertoneho.

Futbalisti bundesligového VfL Wolfsburg zvíťazili na pôde ruského FK Krasnodar 4:2. V tabuľke H-skupiny zaknihovali zverenci trénera Dietera Heckinga prvú výhru a na konte majú 4 body. Krasnodar klesol na poslednú pozíciu, má dva body za dve remízy. V ďalšom súboji tejto skupiny francúzsky OSC Lille remizoval s anglickým FC Everton 0:0.

Vo večernom zápasovom bloku prehral v C-skupine grécky Asteras Tripolis v bránke so Slovákom Tomášom Košickým na White Hart Lane s Tottenhamom 1:5. Duel rozhodoval Slovák Ivan Kružliak s asistentmi Tomášom Somolánim a Tomášom Mókošom, resp. Richardom Trutzom, Vladimírom Vnukom a Ondrejom Brendzom. PSV Eindhoven v E-skupine remizoval doma s Panathinaikosom Atény 1:1. V D-skupine bývalý európsky šampión Celtic Glasgow vyhral nad rumunskou Astrou Giurgiu 2:1.

I-skupina:
Slovan Bratislava - Sparta Praha 0:3 (0:0)
Góly: 56. Lafata, 61. Konaté, 81. Krejčí. Rozhodovali: Strömbergsson - Gustavsson, Flink (všetci Švéd.), bez kariet, 6891 divákov.

Young Boys Bern - SSC Neapol 2:0 (0:0)
Góly: 52. Hoarau, 90.+2 Bertone, ŽK: Vilotič, Lecjaks, Sanogo - Ghoulam, Jorginho. Rozhodoval: Buquet (Fr.)

Góly: 6. Cani, 57. Vietto, 60. Soriano, 78. Dos Santos - 43. Schönbächler

Borussia Mönchengladbach - Apollon Limassol 5:0 (1:0)

C-skupina:
Tottenham Hotspur - Asteras Tripolis 5:1 (2:0)
Góly: 13., 76. a 81. Kane, 30. a 66. Lamela - 89. Barrales, ČK: 87. Lloris (Tottenham). Rozhodoval: KRUŽLIAK (SR)
/T. Košický (Asteras) odchytal celý zápas/

Partizan Belehrad - Besiktas Istanbul 0:4 (0:2)

D-skupina:
Celtic Glasgow - Astra Giurgiu 2:1 (0:0)
Góly: 73. Ščepovič, 79. Johansen - 81. Enache

Red Bull Salzburg - Dinamo Záhreb 4:2 (2:0)

E-skupina:
GD Estoril Praia - Dinamo Moskva 1:2 (0:0)
Góly: 90.+5 Tavares - 52. Kokorin, 80. Žirkov
/T. Hubočan (Dinamo) nefiguroval v zápise o stretnutí/

PSV Eindhoven - Panathinaikos Atény 1:1 (1:0)
Góly: 43. Depay - 87. Karelis, ČK: 89. Bruma (PSV)

Inter Miláno - AS St. Étienne 0:0

Dnepr Dnepropetrovsk - FK Karabach Agdam 0:1 (0:1)

FK Krasnodar - VfL Wolfsburg 2:4 (0:1)
Góly: 51. Granqvist (z 11 m), 86. Wanderson - 46. a 80. de Bruyne, 37. Granqvist (vlastný), 64. Gustavo

Lille - FC Everton 0:0