23.10.2014 21:40 | Šport | Futbal

Výsledková blamáž Slovana pokračuje: Sparta vyhrala rozdielom triedy!

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava prehrali 0:3 (0:0) vo štvrtkovom dueli 3. kola I-skupiny Európskej ligy na domácom štadióne s hráčmi českého tímu Sparta Praha.

Góly úradujúceho českého majstra dosiahli David Lafata, legionár z Pobrežia Slonoviny Tiémoko Konaté a Ladislav Krejčí. Stretnutie na Pasienkoch hlavný rozhodca Martin Strömbergsson krátko pred koncom prvej časti prerušil na takmer 40 minút pre výtržnosti fanúšikov hostí.

"Belasí" stále nezískali ani bod v kontinentálnom pohári číslo dva. Najprv prehrali na ihrisku Young Boys Bern 0:5 a potom aj doma s SSC Neapol 0:2. Navyše, Bratislavčania nevyhrali už osem súťažných súbojov po sebe a počas tejto negatívnej série majú skóre 1:21.

Novému trénerovi osemnásobného šampióna SR v ére samostatnosti Jozefovi Chovancovi teda nevyšla podľa predstáv premiéra na lavičke Slovana.

ŠK Slovan Bratislava (SR) - AC Sparta Praha (ČR) 0:3 (0:0)

Góly: 56. Lafata, 62. Konaté, 81. L. Krejčí, bez kariet, rozhodovali: Strömbergsson - Gustavsson, Flink (všetci Švéd.), 6891 divákov

Zostavy:

Slovan: D. Perniš - Bagayoko, Gorosito, Kolčák, Čikoš - Lásik - Žofčák, Halenár (79. Fořt), Grendel (76. Hudák), Jablonský (59. F. Kubík) - Soumah

Sparta: Bičík - Kadeřábek, J. Brabec, M. Holek, Costa Nhamoinesu - L. Vácha - Konaté, Matějovský (80. Vacek), B. Dočkal (90.+ Mareček), L. Krejčí - Lafata (87. Přikryl)

V úvodnej 20-minútovke sa hral medzišestnástkový futbal. Mierne navrch mali hostia, ktorí však z náznakov šancí nevyťažili žiadnu nádejnú príležitosť. Na začiatku 21. min center z ľavej strany sklepol hlavou pred bránku Lafata a Costa Nhamoinesu trafil do hlavičkou do brvna. Slovan prvýkrát vážne pohrozil až v 36. min technickou strelou Grendela spoza šestnástky. Potom začali vyčíňať agresívni priaznivci hostí, ktorí prelomili ochrannú bariéru a napadli fanúšikov v sektore pre domácich. Hlavný rozhodca duel prerušil na takmer 40 minút, potom sa prvý polčas normálne dohral.

V 55. min mal tutovku na kopačke Dočkal, ale Perniš mu vybehnutím zmenšil strelecký uhol. O minútu neskôr však hostia Lafatom otvorili skóre. Útočník hostí potvrdil povesť kanoniera a zoči-voči Pernišovi sa nemýlil - 0:1. Ten istý hráč mohol zvýšiť po hodine hry, ale v "malom vápne" nedočiahol poriadne na center spoluhráča. Dominanciu Sparty v druhom polčase deklaroval druhým gólom v 62. min Konaté.

S chuťou hrajúci Dočkal mohol zvýrazniť na rozdiel troch zásahov, jeho pokus vyrazil na roh pozorný Perniš. V 77. min nezužitkoval Kolčákovo priťuknutie Halenár. Rozdiel triedy zariadil v 81. min L. Krejčí, ktorý bol na konci rýchleho brejku - 0:3. Šesť minút pred koncom nepotrestal zlú rozohrávku Bičíka, sám pred gólmanom hostí netrafil bránku.