19.10.2014 16:52 | Šport | Futbal

Klinický záver Škrtelovho Liverpoolu: The Reds si vybrali šťastie na tri zimy!

V infarktovom závere, v ktorom videli diváci štyri presné zásahy, rozhodol o zisku troch bodov pre "The Reds" vlastný gól Stevena Caulkera.

Anglický futbalový tím FC Liverpool v základnej jedenástke so slovenským reprezentačným stopérom Martinom Škrtelom vyhral v 8. kole Premier League na pôde Queens Park Rangers 3:2.

Víťazstvo Liverpoolu sa nerodilo vôbec ľahko. Už v prvom polčase po chybe Škrtela nezakončil samostatný únik Austin. O niekoľko minút Fer využil zmätky v obrane, nabehol si z druhej vlny a z bezprostrednej blízkosti trafil len brvno odkrytej brány. Ten istý hráč o päť minút neskôr prehlavičkoval Škrtela, no jeho pokus skončil len na brvne a po ďalších odrazoch musel Škrtel odkopávať z bránkovej čiary.

QPR pokračovali v tlaku aj v druhom polčase, no Mignolet žiadnu z šancí za svoj chrbát nepustil. Do vedenia sa mohli hostia dostať v 61.minúte, keď sa po ojedinelej šanci Lallanu dostala lopta k Balotellimu, ten však prestrelil prázdnu bránu! O 6 minút neskôr sa Liverpool dostal do vedenia, keď si Sterlingov strielaný center zrazil do vlastnej siete Dunne. Keď už sa zdalo, že Liverpool získa nezaslúžené tri body, striedajúci Vargas po skvelej akcii zasunul v 87.minúte loptu hlavou do siete. V 90.minúte sa po rýchlom protiútoku oprel do lopty Mourinho a tečovaná strela zapadla presne k žrdi. Tým sa dráma zďaleka neskončila. O 2 minúty neskôr po rohovom kope hlavičkoval opäť Vargas a lopta cez skrumáž tiel prepadla až za bránkovú čiaru. Keď už sa zdalo, že sa body budú deliť, zrazil si opäť Sterlingovu prihrávku do vlastnej siete druhý stopér Caulker.

Queens Park Rangers - FC Liverpool 2:3 (0:0)

Góly: 87. a 90.+2 Vargas - 67. Dunne (vlastný), 90. Coutinho, 90+5. Caulker (vlastný), 18.069 divákov