16.10.2014 06:53 | Šport | Hokej

Dočkal sa už aj Tatar, po Jurčovej prihrávke si otvoril strelecký účet

Slovenský hokejový útočník Tomáš Tatar (23) si otvoril strelecký účet v novom ročníku zámorskej NHL.

Jeho presný zásah z 9. minúty, na ktorý mu prihral krajan Tomáš Jurčo, však Detroitu nestačil, "červené krídla" podľahli Bostonu 2:3 v nájazdoch.

Z víťazstva sa v zápase tešil Zdeno Chára, ktorý odkorčuľoval vyše 28 minút a štyrikrát ohrozil bránku domácich.

K rovnakému počtu striel sa dostal aj Marián Hossa z Chicaga. Počas takmer 22 minút proti Calgary však Trenčan nebodoval a jeho tím napokon prehral 1:2 po predĺžení, keď o všetkom rozhodol v 65. min Mikael Backlund.

Výsledky:

Detroit - Boston 2:3 po sam. nájazdoch (1:1, 0:1, 1:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 9. TATAR (JURČO, Sheahan), 43. Nyquist (N. Kronwall, Helm) - 6. Krejčí (Kelly), 34. R. Smith (P. Bergeron, Marchand), rozhodujúci sam. nájazd Krejčí

Tomáš Tatar 1+0, 1 strela, 17:06 min na ľade, stal sa treťou hviezdou zápasu, Tomáš Jurčo (obaja Detroit) 0+1, 2 strely, 12:38 min na ľade, Zdeno Chára (Boston) 4 strely, +1, 28:08 min na ľade

Chicago - Calgary 1:2 po predĺžení (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)

Góly: 55. Shaw (Sharp, Toews) - 32. Wideman (Colborne), 65. M. Backlund (Brodie, Russell)

Marián Hossa (Chicago) odohral 21:50 min, 4 strely, -1

Arizona - Edmonton 7:4 (2:0, 3:2, 2:2)

Góly: 9. Boedker (Yandle, M. Smith), 14. Chipchura (Vitale, McMillan), 26. Murphy (Doan, Boedker), 27. Klinkhammer (Erat, Hanzal), 50. Boedker (Vermette, Yandle), 53. Erat (Hanzal, Schlemko), 60. Boedker - 2. Hall (Eberle, Nikitin), 18. Fayne (Draisaitl, Pouliot), 44. Arcobello (Hall), 55. Hall (Eberle).