09.10.2014 06:44 | Šport | Hokej

Gáboríkov Los Angeles nezačal sezónu dobre: Najskôr slávnosť, potom debakel

V úvodnom zápase 98. ročníka zámorskej NHL zvíťazili hokejisti Montrealu na ľade kanadského rivala Toronta 4:3.

Hostia otočili stretnutie, v ktorom prehrávali po prvej tretine 1:2, dvoma gólmi sa pod ich triumf podpísal český center Tomáš Plekanec. Prvý gól sezóny strelil v 5. minúte duelu krídelník Canadiens Max Pacioretty.

V ďalšom súboji Boston vedený slovenským kapitánom Zdenom Chárom vydrel na domácom ľade víťazstvo 2:1 nad Philadelphiou. Na úvodný zásah domáceho Reillyho Smitha v 11. minúte odpovedal za hostí v tretej časti Sean Couturier, dva body "medveďom" zaistil 111 sekúnd pred koncom útočník Chris Kelly.

Chára bol na ľade pri inkasovanom góle a zapísal si tak do štatistík mínusku, počas 21:17 odohratých minút vyslal na bránku súpera tri strely a rozdal dva bodyčeky.

Začiatok duelu Los Angeles so San Jose mal slávnostný nádych, keď domáci klub vyvesil v Staples Center majstrovskú vlajku. Sharks im však oslavy pokazili, "kráľov" sfúkli 4:0 a revanšovali sa im tak za minulosezónne vyradenie v 1. kole play off.

Slovenský krídelník v drese LA Marián Gáborík odohral v stretnutí 16 a pol minúty a prezentoval sa dvoma neúspešnými streleckými pokusmi.

Výsledky:

Toronto - Montreal 3:4 (2:1, 0:1, 1:2)

Góly: 9. Kadri (Kozun, Lupul), 20. Bozak (Percy, Phaneuf), 58. Rielly (Komarov) - 5. Pacioretty (Parenteau, Jemelin), 25. Plekanec (Jemelin), 48. Subban (Desharnais, Parenteau), 60. Plekanec (Galchenyuk)

Boston - Philadelphia 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)

Góly: 11. Smith (Soderberg, Bergeron), 59. Kelly (McQuaid, Soderberg) - 45. Couturier (Voráček, Read)

Zdeno Chára (Boston) odohral 21:17 min

Calgary - Vancouver 2:4 (0:1, 2:2, 0:1)

Góly: 25. Byron (Colborne), 34. Hudler (Monahan, Giordano) - 12. Burrows (Hamhuis, Tanev), 26. Kassian (Vey, Richardson), 32. Vrbata (H. Sedin, D. Sedin), 59. H. Sedin (Tanev, Richardson)

Los Angeles - San Jose 0:4 (0:1, 0:3, 0:0)

Góly: 6. Wingels (McGinn, Demers), 24. Marleau (Burns, Vlasic), 36. Wingels (Burns), 37. Nieto (Marleau)

Marián Gáborík (Los Angeles) odohral 14:35