30.09.2014 06:00 | Šport | Hokej

Dvojnásobný víťaz Stanley Cupu je po otrase mozgu späť: Aké mal pocity z návratu?

Takmer osem mesiacov si v zápase neťukol do puku útočník Tomáš Kopecký (32).

Stalo sa tak až v nedeľu v prípravnom stretnutí NHL na ľade Nashvillu (1:4), kde sa vrátil na scénu po dvojnásobnom otrase mozgu.

Útočník Floridy absentoval na hokejovej scéne od 15. februára 2014, keď utrpel v zápase olympijského turnaja v Soči v stretnutí proti Slovinsku druhý otras mozgu. Prvý inkasoval iba pár týždňov predtým v súboji NHL a lekári mu dali okamžitú stopku. Sezóna sa tak pre neho predčasne skončila.

Dres si opäť na seba navliekol až túto nedeľu a po dlhej, takmer osemmesačnej prestávke odohral celý duel na ľade Nashvillu, v ktorom jeho tím prehral 1:4. ,,Som rád, že som späť. Najradšej by som bol, keby sa už hrali iba zápasy, pretože toho trénovania a dlhej prestávky od hokeja bolo dosť,“ povedal Tomáš, ktorý v spomínanom súboji odohral vyše šestnásť minút.

,,Cítil som sa na ľade dobre, nemal som žiadny deficit po kondičnej stránke,“ pokračoval dvojnásobný víťaz Stanleyho pohára. ,,Musím však dohnať zápasovú prax, ten herný výpadok bol dlhý, ale verím, že od zápasu k zápasu to bude lepšie,“ doplnil Kopecký, ktorého v drese Floridy čaká štvrtá sezóna a rád by s tímom postúpil do play off.

,,Po neúspešnej minulej sezóne verím, že sa nám tento ročník bude viac dariť a popasujeme sa o postup,“ dodal Tomáš, ktorému po sezóne vyprší kontrakt s tímom.