01.09.2014 14:23 | Šport | Hokej

Brutalita v Trenčíne: Hokejoví juniori si to medzi sebou poriadne rozdali!

Súboj juniorov Trenčína a Vsetína nedohrali, zápas poznačili viaceré bitky.

Až 336 trestných minút udelil hlavný rozhodca Mário Krist v prípravnom stretnutí hokejových juniorov Dukly Trenčín a VHK Vsetín. Zápas poznačilo viacero hromadných bitiek, po jednej z nich približne päť minút pred koncom arbiter duel predčasne ukončil za stavu 2:2.

"Hrali sme si svoju hru, keď na Olivera Patakyho zaútočil súper rovno do hlavy. Tým to celé začalo. My bojujeme ako kolektív a to platí aj v takýchto situáciách - keď sa jeden bije, druhý mu pomôže,“ uviedol o začiatku konfliktu z 50. min na klubovom webe Dukly hráč Dominik Novák. Po druhej šarvátke nasledovala tretia, ktorú vyprovokoval po vhadzovaní domáci Filip Vatrt.

"Bolo to naplánované. Skákali do nás a koledovali si. Filip sa chcel ukázať, pobiť sa a bolo to výborné. Sme na neho hrdí. Je tu na skúške, tak aspoň ukázal, čo v ňom je. Nech si myslí kto chce, čo chce, my sme sa len snažili ukázať, že si nenecháme skákať po hlave. Bolo to tvrdé, no takto musíme hrať celú sezónu, aby mali súperi pred nami rešpekt,“ dodal pre web Dukly Dominik Novák.

V extralige už arbitri rozdali v zápase viac trestných minút. V roku 2013 v šiestom štvrťfinále Tipsport extraligy medzi Popradom a Košicami (3:0) rozdali hlavní arbitri Juraj Konc a Peter Lokšík celkovo 476 trestných minút (Poprad 231, Košice 245). Zapotili sa predovšetkým v posledných 51 sekundách tretej tretiny, v ktorých bolo na ľade množstvo nervozity a dve hromadné bitky. Popradčania v nich inkasovali 217 trestných minút, Košičania ešte o 12 viac. Dovtedy udelili domácim 7 a hosťom 8 dvojminútových trestov.

Svetový rekord v počte trestov drží súboj medzi Čechovom a Omskom z januára 2010, ktorý rozhodcovia ukončili už po necelých 4 minútach hry. V spomenutom súboji v priebehu necelej minúty vypuklo niekoľko bitiek, ktoré vyústili do výnimočnej situácie, keď ani jeden zo súperov nemal dostatočný počet hráčov. Celkovo rozdali arbitri hráčom 607 trestných minút. V NHL drží rekord súboj Ottawy s Philadelphiou z marca 2004 (419 trestných minút). V zámorí sú však v štatistikách v porovnaní s Európou rozdiely v evidencii a časovom údaji pri vyšších trestoch do konca duelu.