23.08.2014 20:19 | Šport | Hokej

V Košiciach prepisovali históriu: Liga Majstrov prilákala veľa ľudí!

Hokejisti HC Košice prehrali vo svojom druhom vystúpení v Lige majstrov.

Hokejisti HC Košice prehrali vo svojom druhom vystúpení v Lige majstrov (CHL) na domácom ľade s fínskym tímom Kärpät Oulu 1:2. O jediný gól HC sa v 11. minúte postaral Marek Zagrapan. Slovenský majster sa v ďalšom zápase CHL predstaví 4. septembra na ľade českého extraligistu z Liberca.

HC Košice - Kärpät Oulu 1:2 (1:2, 0:0, 0:0)

Góly: 11. Zagrapan (Bartánus, Drgoň) - 4. Davis (Kukkonen, Deschamps), 11. Keränen (Vallin, Manninen). Rozhodovali: Edqvist (Švéd.), J. Konc – M. Korba, Smrek (všetci SR), vylúčení: 4:3 na 2 min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 6104 divákov.

Zostavy:

HC Košice: Melicherčík - Černák, Phillip, Cebák, Jánošík, Drgoň, Klouček, Štrbák - Spilar, Bartoš, Jenčík - Lapšanský, Zagrapan, Bartánus - Kolena, Češík, Bicek - Hrnka, Chovan, Stupka

Kärpät Oulu: Karhunen - Masuhr, Kukkonen, Spang, Glenn, Niemelä, Vallin, Eminger - Davis, Deschamps, Pyörälä - Huml, Komulainen, Aho - Donskoi, Kemppainen, Junttila - Keränen, Manninen, Alikoski

Hlasy po zápase:

Anton Tomko, tréner Košíc: "Hrali sme s veľmi silným mužstvom. Kärpät Oulu považujem za jedno z najlepších mužstiev v európskych ligách. Zápas sme začali vylúčením, čo nás trochu pribrzdilo. V prvej tretine sme boli až príliš opatrní. Vo vlastnej tretine sme boli málo agresívni a tým sme súperovi dovolili kombinačnú hru. Inkasovaný gól na 1:2 nás pribrzdil v snahe o ofenzívny hokej. V druhej tretine sme mali lepší pohyb, vypracovali sme si viacero šancí. Zlyhávala nám však koncovka, na čom mal podiel aj výborný brankár hostí. Aj v tretej tretine sme sa snažili o vyrovnanie, žiaľ, nepodarilo sa nám to. V druhej a tretej tretine chlapci ukázali, že zápas nezabalili a hrali na maximum až do konca zápasu."

Marek Zagrapan, autor košického gólu: "Nezačali sme dobre, súper nás dostal pod tlak. V druhej a tretej tretine sme boli vyrovnaným súperom. Mali sme dosť šancí na to, aby sme dali vyrovnávajúci gól. Podobne ako v zápase v Kolíne, aj v dnešnom zápase sme mohli získať body. Mrzí nás to."

Richard Jenčík, útočník Košíc: "Prvá tretina bola z našej strany zlá. Fíni nám v nej ukázali, v čom sú dobrí. Výborne korčuľovali a prevyšovali nás snáď vo všetkom. Potom sme si povedali, že takto to ďalej nemôže ísť. V ďalších dvoch tretinách to už bol vyrovnaný zápas."

Lauri Marjamäki, tréner Oulu: "Bol to ťažký zápas vo výbornej atmosfére. Hrali sme výborne v prvej tretine. V druhej tretine sme mali problémy aj s vylúčeniami, no s výkonom nášho tímu som spokojný. Po dvoch zápasoch máme na konte šesť bodov, takže sme spokojní. Sme radi za tri body, pretože Košičania hrali dobre."

Vladimír Eminger, obranca Oulu: "Prvá tretina nám vyšla a aj po košickom vyrovnaní sme dokázali dať gól. V druhej časti sa nám nedarilo, nehrali sme dobre. V tretej časti sme chceli pridať poisťujúci gól, ale napokon sme radi, že sme ubránili výsledok 2:1."