31.07.2014 22:58 | Šport | Futbal

Trnavčania pokorili škótske trávniky: Potvrdia dominanciu aj doma?

Futbalisti Spartaka Trnava majú namierené do play off Európskej ligy.

V prvom zápase 3. predkola vyhrali na pôde škótskeho tímu St. Johnstone 2:1. O oba góly hostí sa na štadióne McDiarmid Park v Perthe postaral Ivan Schranz, domáci korigovali skóre až v nadstavenom čase.

Územnú aj hernú prevahu v prvom polčase zužitkovali Trnavčania v 34. minúte. Po Vlaskovej prihrávke sa nepomýlil Schranz a hostia viedli. Rovnaký hráč mohol otvoriť skóre už štvrťhodinu predtým. Pri chuti bol okrem dvojice, čo sa postarala o gól, aj kapitán Janečka operujúci na pravom krídle. V drese domácich absentovala pre zranenie najväčšia ofenzívna hviezda Stevie May.

Spartak znova udrel v 63. minúte, aktívny Schranz si doprial gólovú dupľu a výrazne znížil šance Škótov na postup ďalej. V nadstavenom čase však predsa pre nich vykresal nádej pred odvetou kapitán Mackay, ktorý sa presadil po rohu a upravil na konečných 1:2.

Spartak tak v začínajúcej sa sezóne predĺžil po presvedčivom výkone svoju šnúru bez prehry už na sedem zápasov. Odveta je na programe o týždeň 7. augusta o 19.30 h na štadióne v Zlatých Moravciach, kde už Spartak oslavoval postup cez maltský Hibernians i gruzínske Zestafoni.

Hlasy:

Juraj Jarábek, tréner Spartaka: "Chlapci odohrali fantasticky najmä prvý polčas, v druhom sme pridali druhý gól a Sabo mal ešte ďalšiu veľkú šancu na 3:0. Ale sme spokojní s víťazstvom, tu sa nevyhráva ľahko a my sme to dokázali. Škoda inkasovaného gólu v nadstavenom čase, pretože domáci dovtedy prakticky nemali žiadnu väčšiu šancu. Do odvety ideme s pokorou, lebo St. Johnstone je nepríjemný a agresívny súper. Ale ak hráči budú pokračovať v takýchto výkonoch, šancu na postup máme určite väčšiu ako protivník."

St. Johnstone - Spartak Trnava 1:2 (0:1)

Góly: 90.+3 Mackay - 34. a 63. Schranz, ŽK: B. Easton, Miller, Kane - Bortel, Vlasko.
Rozhodovali: Gestranius - Aravirta, Alakare (všetci Fín.), 7001 divákov.

Zostavy a striedania:
St.Johnstone: Mannus - Miller, Mackay, Wright, B. Easton - Brown, Millar (29. McDonald) - Croft, Wotherspoon, O'Halloran (76. Kane) - MacLean
Spartak Trnava: Rusov - Siva, Bortel, Tóth, Čonka - Sabo, Casado - Janečka, Schranz (89. Mikinič) - Vlasko (78. Chovanec) - Mikovič (61. Vyskočil)