25.04.2014 07:27 | Šport | Hokej

Vypadnutie Los Angeles odvrátil útočník Marián Gáborík, strelil dva góly

Hokejistov Bostonu Bruins delí už iba jedna výhra od postupu do druhého kola play-off o Stanleyho pohár.

Vo štvrťfinále Východnej konferencie vyhrali Bruins vo štvrtok na ľade Detroitu 3:2 po predĺžení a v sérii na štyri víťazstvá vedú 3:1. Red Wings viedli v polovici zápasu o dva góly, potom však už dokázali skórovať len hostia. O víťazstve Bostonu rozhodol v 74. min Jarome Iginla.

Kapitán Bruins Zdeno Chára odohral takmer 30 minút a päťkrát ohrozil bránku. V domácom drese vyslal na Tuukku Raska osem striel počas necelých 15 minút na ľade Tomáš Tatar a bol najaktívnejším v zápase. Do zostáv tímov sa nedostali Tomáš Jurčo a Andrej Meszároš.

Minnesote sa podarilo po výhre 2:1 vyrovnať stav série s Coloradom na 2:2. Wild hrali ofenzívne a dostali Avalanche pod tlak. Hostia ohrozili domácu bránku len dvanásťkrát. V tejto sérii vyhrali zatiaľ zápasy iba domáce tímy.

Marián Gáborík je hlavným ťahúňom ofenzívy Los Angeles v snahe odvrátiť postup San Jose. V zápase otvoril skóre Trenčan v 5. min strelou zápästím a potom v úvode tretej časti hry svojim tretím zásahom v play-off upravoval na 5:2.

Výsledky:

ZÁPADNÁ KONFERENCIA

Minnesota - Colorado 2:1 (1:0, 1:1, 0:0) - stav série: 2:2

Góly: 4. Spurgeon (Parise, Mikael Granlund), 33. Coyle (Pominville) - 34. R. O´Reilly (J. McGinn)

Los Angeles - San Jose 6:3 (1:1, 3:1, 2:1) - stav série: 1:3

Góly: 5. GÁBORÍK (D. Brown, Vojnov), 24. Justin Williams (M. Richards, Muzzin), 37. Justin Williams (W. Mitchell, Stoll), 40. Toffoli (Martinez, J. Carter), 41. GÁBORÍK (Kopitar), 59. D. Brown (Toffoli) - 20. Sheppard (Hannan, Hertl), 29. Nieto (Marleau), 52. Pavelski (Marleau).

VÝCHODNÁ KONFERENCIA

Detroit - Boston 2:3 po predĺžení (1:0, 1:1, 0:1 - 0:1) - stav série: 1:3

Góly: 11. N. Kronwall (Daciuk), 25. Daciuk (N. Kronwall, Abdelkader) - 31. Krug (P. Bergeron), 42. Lucic (Söderberg, Hamilton), 74. Iginla (Hamilton, Krejčí).