19.04.2014 17:06 | Šport | Futbal

Slovan vyhral v šlágri nad Košicami a ukončil obdivuhodnú šnúru Tofiloského

V šlágri 27. kola futbalovej Corgoň ligy zvíťazil Slovan na východe republiky nad Košicami 2:0.

Belasí tak potvrdili majstrovské ambície aj na trávniku jarnej "šťuky" MFK Košice. V zápase sa zároveň po 624 minútach skončila pozoruhodná séria nepriestrelnosti košického brankára Darka Tofiloského v najvyššej slovenskej súťaži 2013/2014.

Šnúru macedónskeho gólmana prestrihol spomenutý Halenár. Tofiloski predtým naposledy v rámci Corgoň ligy inkasoval ešte 30. novembra 2013 - v jesennej derniére a dueli 19. kola proti Myjave ho prekonal v 69. min Matej Siva.

Po bezgólovom prvom polčase prišla 59. minúta. Najskôr hlavičkoval mimo Gorosito a o dve minúty neskôr sa predviedol pri Vittekovom zakončení Tofiloski. Rozhodca z následne vzniknutej situácie odpískal pokutový kop a loptu na biely bod si postavil Halenár, ktorý otvoril skóre duelu - 0:1.

V 67. minúte sa zrazili hlavami domáci Korijkov a hosťujúci Peltier, ktorý neskôr na lavičke stratil vedomie a odviezli ho do nemocnice. Domáci hráč po ošetrení pokračoval v zápase. Košičania sa snažili o vyrovnanie, no belasí umnou defenzívou nepustili svojho súpera do vyloženej šance. V nadstavenom čase dal bodku za stretnutím Vittek, keď dorazil loptu do opustenej brány - 0:2.

Košice - Slovan 0:2 (0:0)

Góly: 63. Halenár (z 11 m), 90.+ Vittek. Rozhodoval: Horváth, ŽK: Bagi (Slovan), 6550 divákov.

MFK Košice: Tofiloski - Viazanko, Ostojič, Bašista, Sekulič - Šinglár, Korijkov - Novák, Pačinda, Bukata (84. Haskič) - O. Diaby.

Slovan: Perniš - Bagayoko, Gorosito, Niňaj, Vrablec - Bagi - Peltier (68. Soumah), Halenár (89. Mészáros), Grendel, Milinkovič - Vittek.

Žilina - Nitra 3:0 (2:0)

Góly: 5., 35. Škvarka, 54. Mabouka. Rozhodoval: Kružliak, ŽK: Škriniar (Žilina), ČK: 87. Šmehyl (Nitra), 2158 divákov.

Žilina: Krnáč - Mabouka, Škriniar, Piaček, T. Hučko - Pečovský - Káčer, Škvarka, J. Mihalík (75. Jelič) - William (83. Paur), P. Jurčo (89. Guba).

Nitra: Putnocký - Kolbas, R. Pillár, Kostelný, M. Husár - Boszorád, Čery (60. Kotrík) - R. Augustín, Šmehyl, Cléber (46. Harbuľák) - Böhm (82. Dubeň).

Trenčín - D. Streda 3:0 (2:0)

Góly: 30. Holúbek, 38. Malec, 85. van Kessel. Rozhodoval: Kráľovič, 3069 divákov.

Trenčín: Volešák – Čögley, Ramón, Kleščík, Madu – Baéz – Simon (79. van Kessel), Hajradinovič, (87. Opatovský), Mišák (70. Bero), Holúbek – Malec.

Dunajská Streda: Penksa – Turňa, Čaušic, Pet. Majerník, O. Szabo – Krišto (58. Kwin), G. Straka - E. Ujlaky (75. Nguekam), Gergel, Brašeň –Nurković (46. Valenta).

Myjava - Senica 2:0 (0:0)

Góly: 59. Kosík, 84. Černáček. Rozhodoval: Trutz, ŽK: Pekár - Hiago, ČK: 90.+ Kosorín (Senica) za urážku rozhodcu, 2573 divákov.

Myjava: Solnička – Siva, Černáček, Častulín, Kumančík – Pekár (87. Duga), Šulek, Marček, Bílovský, Daniel (89. Šmahajčík) – Kosík (83. Urgela).

Senica: Šulla – Slinkin, Pavlík, Gava, Mazáň – Hiago (85. Mráz), Ventúra (64. Jirásek), Piroska, Opiela, Kalabiška (76. Kosorín) – Irobiso.