27.08.2022 18:15 | Šport | Futbal

Najvyššia výhra v histórii Premier League! Liverpool totálne zdemoloval súpera

Futbalisti FC Liverpool sa vo 4. kole dočkali prvého ligového triumfu v novej sezóne a vyrovnali najvyššie víťazstvo v histórii Premier League.

V sobotu na domácom ihrisku zdolali Bournemouth 9:0. Obhajca titulu Manchester City otočil s Crystal Palace nepriaznivý stav z 0:2 na 4:2, Erling Haaland strelil v rozmedzí 62. a 81. minúty čistý hetrik.

Liverpoolčania začali s demontážou hostí už v 3. minúte, keď sa presadil Luis Diaz. O tri minúty neskôr skóroval Harvey Elliott a do prestávky sa presadili ešte Trent Alexander Arnold, Roberto Firmino a Virgil van Dijk.

Po zmene strán si dal obranca Chris Mepham vlastný gól a potom opäť trafil Firmino. V 81. minúte namieril presne Fabio Carvalho a o štyri minúty neskôr uzavrel skóre svojím druhým gólom Diaz. Domácim stačilo dvanásť striel na bránku.

Rekordné víťazstvo 9:0 predtým dosiahol Manchester United, ktorý 4. marca 1995 zdolal takýmto pomerom Ipswich Town. Tento kúsok zopakoval Leicester 25. októbra 2019, keď zdolal Southampton, a Manchester United zvíťazil 9:0 aj 2. februára 2021 takisto nad Southamptonom.

Deväť gólov v jednom zápase dal ešte Tottenham Hotspur, 22. novembra 2009 zvíťazil 9:1 nad Wiganom Athletic.

"Citizens" prehrávali doma po prvom polčase 0:2, no po prestávke otočili skóre. Najskôr sa presadil Bernardo Silva a po ňom trikrát za sebou v krátkom časovom slede kanonier Erling Haaland.

Chelsea zdolala Leicester 2:1, hoci v 28. minúte dostal Conor Gallagher druhú žltú kartu a musel ísť predčasne pod sprchy. Napriek tomu poslal "The Blues" do vedenia Raheem Sterling v 47. minúte a ten istý hráč sa presadil aj o 16 minút neskôr. Hostia dokázali už len znížiť zásluhou Harveyho Barnesa.

Manchester United si pripísal druhý triumf v tejto sezóne. Na ihrisku Southamptonu zvíťazil 1:0 vďaka zásahu Bruna Fernandesa v 55. minúte. Hostia mali úvodnú šancu zápasu, no Christian Eriksen v prvom polčase vo vyloženej šanci netrafil.

Po prestávke zužitkoval Fernandes skvelý center Dioga Dalota. Domáci mohli vyrovnať po hlavičke Joea Ariba, brankár David de Gea však zachránil hostí vynikajúcim zákrokom.

Premier League - 4. kolo:

Manchester City - Crystal Palace 4:2 (0:2)
      Góly: 62., 70. a 81. Haaland, 53. Silva - 4. Stones (vlastný), 21. Andersen

FC Liverpool - AFC Bournemouth 9:0 (5:0)
      Góly: 3. a 85. Diaz, 31. a 62. Firmino, 6. Elliott, 28. Alexander-Arnold, 45. Van Dijk, 46. Mepham (vlastný), 81. Carvalho

FC Chelsea - Leicester City 2:1 (0:0)
      Góly: 47. a 63. Sterling - 67. Barnes, ČK: 28. Gallagher (Chelsea) po 2. ŽK

Brighton & Hove Albion - Leeds United 1:0 (0:0)
      Gól: 66. Gross

FC Brentford - FC Everton 1:1 (0:1)
      Góly: 85. Janelt - 24. Gordon

FC Southampton - Manchester United 0:1 (0:0)
      Gól: 55. Fernandes