01.03.2015
Albín
Odporučiť na Facebooku 0

Skoky na lyžiach: Čech Matura prekvapivým viťazom Svetového pohára

Skoky na lyžiach: Čech Matura prekvapivým viťazom Svetového pohára Jan Matura sa vyhral prvý Svetový pohár v kariére.Autor: acs
19.01.2013, 10:45 | Český skokan na lyžiach Jan Matura (32) sa stal prekvapivým viťazom Svetového pohára.

Český reprezentant v skokoch na lyžiach Jan Matura sa stal prekvapujúcim víťazom sobotňajšieho podujatia Svetového pohára v japonskom Sappore. Je to preňho zároveň prvý triumf v kariére.

Na olympijskom mostíku predstihol o sedem desatín bodu Nóra Toma Hildeho a slávil premiérový triumf v prestížnom seriáli. Tretí skončil Slovinec Robert Kranjec.

Matura si vytvoril výbornú východiskovú pozíciu už po prvom kole, keď sa usadil na čele s náskokom 1,7 bodu pred Kranjecom. V druhom kole si zachoval pevné nervy, pristál na značke 135 m a to mu vynieslo životný úspech.

Matura sa postaral o prvý český triumf v SP po siedmich rokoch. Doposiaľ posledným víťazom bol v roku 2006 Jakub Janda. Vedenie v celkovom poradí si udržal Rakúšan Gregor Schlierenzauer, ktorý v Sappore neštartoval.

25.02.2015 Adam Ako vnímajú muži ženy s vypúlenými zadočkami?

Muži sa väčšinou delia na tzv. horniakov a dolniakov. Jedny totiž majú radšej prsia, a tí druhí pekné zadky. Ale práve pri zadkoch sa oba tábory v jednom zhodujú.

Ako vnímajú muži ženy s vypúlenými zadočkami?
Jaromír Jágr zažil debut v novom drese: Legenda pomohla k fantastickému obratu!

Legendárny hokejista Jaromír Jágr má za sebou premiéru v drese nového zamestnávateľa.

Svet obletela šokujúca fotografia: Prváčik prišiel do školy o minútu neskôr, stihol ho krutý trest!

Malý chlapec si vytrpel svoje len kvôli tomu, že sa nemohol včas dostaviť do svojej školy.