21.04.2014
Ervín
0

Skoky na lyžiach: Čech Matura prekvapivým viťazom Svetového pohára

Skoky na lyžiach: Čech Matura prekvapivým viťazom Svetového pohára Jan Matura sa vyhral prvý Svetový pohár v kariére.Autor: acs
19.01.2013, 10:45 | Český skokan na lyžiach Jan Matura (32) sa stal prekvapivým viťazom Svetového pohára.

Český reprezentant v skokoch na lyžiach Jan Matura sa stal prekvapujúcim víťazom sobotňajšieho podujatia Svetového pohára v japonskom Sappore. Je to preňho zároveň prvý triumf v kariére.

Na olympijskom mostíku predstihol o sedem desatín bodu Nóra Toma Hildeho a slávil premiérový triumf v prestížnom seriáli. Tretí skončil Slovinec Robert Kranjec.

Matura si vytvoril výbornú východiskovú pozíciu už po prvom kole, keď sa usadil na čele s náskokom 1,7 bodu pred Kranjecom. V druhom kole si zachoval pevné nervy, pristál na značke 135 m a to mu vynieslo životný úspech.

Matura sa postaral o prvý český triumf v SP po siedmich rokoch. Doposiaľ posledným víťazom bol v roku 2006 Jakub Janda. Vedenie v celkovom poradí si udržal Rakúšan Gregor Schlierenzauer, ktorý v Sappore neštartoval.

dnes 06:00 Naj Slováci

Slávny vynálezca zo Smoleníc Štefan Banič: Svoj padák predal americkej armáde!

Slovensko je malý štát. Narodili sa tu však ľudia, ktorí ovplyvnili nielen osudy našej krajiny, ale svojím umom, cieľavedomosťou či obetavosťou dobyli svet.

Osudy hercov zo seriálu Pohotovosť: Sexi lekárov diváčky zbožňovali, takto vyzerajú dnes

Stres, nekonečné služby, veľa zelenej, modrej a bielej. Taký bol seriál Pohotovosť, ktorý každý večer lákal k obrazovkám milióny divákov.

Mladé Rakúšanky už hľadá aj Interpol: Mrazivý odkaz na Facebooku tesne pred zmiznutím!

Rakúske tínedžerky sľubovali, že pôjdu do Sýrie pomôcť miestnym rebelom. Pred niekoľkými dňami skutočne zmizli.