POSLAŤ TIP
24. 05. 2013
Ela
1

Nehoda na rozhľadni: Turista padol zo 4 metrov, zlomil si nohu

19.08.2012 08:24 - Leteckí záchranári zasahovali v sobotu večer na vrchu Marhát v pohorí Považský Inovec, kde zo 4-metrovej výšky spadol muž (26).
Nehoda na rozhľadni: Turista padol zo 4 metrov, zlomil si nohu

Chlap spadol zo 4-metrovej výšky na vrchu Marhát, kde je táto rozhľadňa (ilustračné foto).
Autor: hiking.sk/Čas.sk

Na rozhľadni Marhát spadol zo 4-metrovej výšky muž (26) z Moravian nad Váhom (okres Piešťany). Pri páde si zlomil nohu a vykĺbil rameno. V ťažko dostupnom teréne na 25 metrovom lane vysadili lekárku, ktorá zraneného ošetrila a naložila do sedačky. Po naložení zraneného na palubu vrtuľníka posádka pacienta previezla do nitrianskej nemocnice. O akcii informovala hovorkyňa leteckých záchranárov Sylvia Galajda.

Turistická rozhľadňa na 758 m n. m. vysokom vrchu Marhát v pohorí Považský Inovec bola vybudovaná v roku 2008 obcami združenými v Mikroregióne pod Marhátom. Rozhľadňa je vysoká 17 m a ponúka rozhľad do troch samosprávnych krajov - Nitrianskeho, Trnavského a Bratislavského. Scenéria pohľadu je na Považský Inovec, Tribeč, Vtáčnik, Biele Karpaty, od Galanty cez Nitru, Topoľčany, Partizánske, Bánovce n/Bebravou, Nováky a od Tematína po Devín.

Dnes 06:00 / Správy

Záhadný príbeh cestovky pokračuje: Tiptour zmenil majiteľa!

Ďalší posun v kauze cestovnej kancelárie Tiptour. Nový Čas zistil, že cestovku kúpil nový majiteľ. Čo to znamená pre klientov?

Záhadný príbeh cestovky pokračuje: Tiptour zmenil majiteľa!
Kontrola zabrala, prostitútok v Trebišove ubúda: Dievčatá dávali aj za menej než 10 eur!

Z Trebišova síce úplne nevymizli, ale mladých vyzývavých dievčat vyčkávajúcich na zákazníkov je čoraz menej.

Tehotná Dorota Nvotová: Už sa jej rysuje bruško!

Dorota Nvotová (30), dcéra herečky Anny Šiškovej, už svoje tehotenstvo neskryje.

Dobitá Helena (65) si od „milujúceho“ syna oddýchne: Štefana (45) sudca posadil za mreže

Náruč matky vymenil za chladnú celu. Nezamestnaný Štefan (45) namiesto vďaky svoju matku pred sviatkom jej narodenín brutálne dobil.

Proti beštiám s mačetou stála skautka: Radšej nech zabijú mňa ako nejaké deti

Dvoch mužov, ktorí v stredu v Londýne mačetou rozsekali mladého vojaka Leeh Rigbyho († 25).