Víťazné ťaženie hokejistov: Tréneri neperú košele už 14 dní!
Slováci dnes opäť prišli na námestia, aby podporili našich hokejistov v ťažkom zápase s Českom. A oplatilo sa! Naši chlapci im za to vydreli víťazstvo!
Práčku nevideli už 14 dní od 7. mája, keď Slováci zdolali USA! „Prvá tretina bola vyrovnaná, v druhej sme boli pod tlakom rovnako ako v zápase s Kanadou, ale ustáli sme to a v poslednej sme rozhodli,“ hodnotil zápas Vůjtek. „Mrzí nás strata ďalšieho obrancu, už je to tretí v poradí. Starosta má zranené rameno, proti Rusom budeme hrať len na päť bekov.“
Český kouč Alois Hadamczik zablahoželal k úspechu kolegovi, aj slovenskej reprezentácii. „Bol to vyrovnaný zápas. Striedali sme dobré momenty so zlými. Urobili sme tri individuálne chyby, ktoré Slovensko potrestalo a dali sme len jeden gól. Nestálo pri nás ani šťastie.“
Hokejový zväz zinkasuje aspoň 777 000 eur
Hokejové zväzy dostávajú za umiestnenie mužstva na MS príspevok. Ten po postupe Slovenska do finále predstavuje pre SZĽH už teraz najmenej 777 847 eur, v prípade titulu sa vyšplhá až na 855 631 eur. Podľa generálneho manažéra zväzu Otta Sýkoru sa z tejto sumy rozdelí pre mužstvo a realizačný tím 70 percent, zvyšok ostane v zväzovej pokladni. Ďalší bonus mali hráči, tréneri a členovia výpravy vypísaný za vybojovanie účasti na zimnej olympiáde 2014 v Soči.
Odmeny pre federácie od IIHFZa 1. miesto na MS: 855 631 eur
2. miesto: 777 847 eur
3. miesto: 754 512 eur
4. miesto 731 176 eur
5 – 8. miesto: 408 370 eur
9. – 12. miesto: 136 123 eur
13. – 16. miesto: 66 117 eur























Pre pripnutie stránky do
panela úloh potiahnite ikonku
ČAS.SK do neho.