0

Vůjtek pred Francúzskom: Nesmieme ich podceniť

14.05.2012 12:57 - Trénerovi Vladimírovi Vůjtekovi a jeho zverencom chýbal na istotu splnenia základného cieľa na 76. majstrovstvách sveta už iba jediný bod.
Vůjtek pred Francúzskom: Nesmieme ich podceniť

Vladimír Vůjtek verí, že jeho zverenci Francúzov nepodcenia.
Autor: Barbora Reichová Sport

Ten chcú získať vo svojom poslednom zápase helsinskej skupiny v utorok o 16.15 miestneho času (15.15 SELČ) proti pôvodnému outsiderovi Francúzsku, ktoré však svojimi výkonmi poriadne prekvapilo a taktiež živilo nádej na účasť medzi najlepšou osmičkou.

Slovákom však nešlo len o ten bod, do štvrťfinále chceli postúpiť po víťazstve nad posledným súperom v základnej fáze.

Všetko záviselo od pondelňajšieho duelu hráčov "galského kohúta" s Bieloruskom. Ak by Francúzi vyhrali v riadnom čase, o poslednom štvrťfinalistovi zo skupiny by rozhodol až utorňajší duel. Ak nie, Slováci budú mať istotu postupu o deň skôr.

"Pozerali sme si zápas Francúzov so Švajčiarmi. Prekvapilo ma, aký mali pohyb a že sa Švajčiari asi desať minút v druhej tretine ani nedostali k puku. Francúzi ich zatlačili a pri tej päťminútovej presilovke dali dva krásne góly a ešte aj žŕdku. Podali fantastický výkon," uviedol Vůjtek.

Prvú polovicu tímu trénera Davea Hendersona tvoria hráči z najvyššej domácej súťaže a druhú legionári. Najväčší rešpekt budí meno skúseného brankára Cristobala Hueta, ktorý dlhé roky pôsobil v zámorskej NHL.

"To, že hrajú o postup je určite prekvapenie, ale treba sa pozrieť na ich zostavu. Hrajú vo Švajčiarsku, Švédsku, Fínsku i Amerike a dokonca aj v Sparte Praha. Takže už to nie sú len hráči z Francúzska, aj keď ten káder ešte nie je úplne vyrovnaný. Určite ich ale nepodceníme. Otázka je, akým štýlom na nás budú hrať a ako sa zápas vyvinie. Myslím si, že ich nepodcenili ani Švajčiari, ale boli prekvapení, ako dobre korčuľovali, ako dobre si dávali puky a že boli suverénni," pokračoval Vůjtek.

Slovenský tréner sa musí zaobísť bez obrancu Dominika Graňáka a Marcela Hossu, ktorí utrpeli v nedeľňajšom zápase so Švajčiarskom rovnaké zlomeniny kostičky v pravej ruke. "Je to veľká strata. Dominik patril spolu so Zdenom Chárom a Andrejom Sekerom k lídrom našej obrany. Bohužiaľ, pre neho aj Marcela sa už turnaj skončil," povzdychol si tréner.

Vzájomné zápasy hovoria jednoznačne v prospech slovenskej reprezentácie. Z doterajších 17 meraní síl vyhralá 13, trikrát remizovala a prehrala iba raz, pričom celkové skóre je 84:26. Tímy sa naposledy stretli v roku 2008 v Lausanne na prípravnom turnaji Škoda Cup, kde sa z výsledku 3:2 tešili Slováci. Ďalší vzájomný duel sa datuje až do roku 2002. Slováci hrali s Francúzmi na ZOH v Salt Lake City o konečné 13. miesto a zvíťazili vysoko 7:1. Na majstrovstvách sveta sa s Francúzmi naposledy stretli pred dlhými 15 rokmi práve v Helsinkách a radovali sa z víťazstva 5:3. Jedinú prehru so svojím nedeľňajším súperom utŕžili vo februári 1998 v príprave pred zimnou olympiádou v Nagane (4:5).

Včera 19:11 / Krimi

Hasiči zachraňovali študentov: Technická univerzita bola v plameňoch!

Zo zatiaľ nezistených príčin horelo v budove Slovenskej technickej univerzity v Bratislave. Požiar je už lokalizovaný.

Hasiči zachraňovali študentov: Technická univerzita bola v plameňoch!
Drobovej babka Margita moderátorom vytrela zrak: Máte sa čo učiť!

Včera sa pani Margita zhostila úlohy stylistky a povedala všetkým, čo si myslí o niektorých outfitoch svetových celebrít.

Extraštíhla Kate sa nám zaguľaťuje: Vystupujúce bruško skryla pod drahý kabát

Počasie nevyšlo na každoročnú čajovú slávnosť v Buckinghamskom paláci práve najlepšie, ale prítomnosť rozžiarenej Kate bola dostatočnou náhradou.

Strieborný Branko Radivojevič: Vedel som, že vyhráme

Ako národní hrdinovia prišli tento týždeň do Bratislavy slovenskí hokejisti, ktorí na MS v Helsinkách vybojovali nádhernú striebornú medailu.

Pilot Vratko z Inekafe ONLINE: Chlapci boli milí, nikto nebol veľmi opitý

Chcete vidieť čo sa dialo na palube špeciálu s medailistami z Helsínk do Bratislavy, ktoré pilotoval Vratko Rohoň z Inekafe?