Používaním stránok prevádzkovaných Azet.sk, a.s. súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.OK Viac info
POSLAŤ TIP
05.05.2015
Lesia,Lesana
Odporučiť na Facebooku 1

Olympijský bombový škandál: Na londýnsky štadión prepašovali bombu!

Olympijský bombový škandál: Na londýnsky štadión prepašovali bombu! Atrapu bomby sa reportérom podarilo preniesť až na štadión.Autor: profimedia.cz
08.05.2012, 16:00 | Pracovník s bombou prešiel cez dva kontrolné body bez toho, aby ho nejaký strážnik alebo ochrankár zastavil.

Stalo sa to len niekoľko hodín predtým, ako olympijský štadión slávnostne otvorili. Takto nejako by mohla vyzerať nočná mora olympijských hier.

Atrapu bomby sa reportérom podarilo preniesť až na štadión. Atrapu bomby sa reportérom podarilo preniesť až na štadión.Autor: profimedia.cz

V piatok sa stretol tím reportérov z britského časopisu The Sun s pracovníkom, ktorému odovzdali bombu v priehľadnom plastovom boxe. V obale boli 3 plátky plastelíny, aby sa podobala na plastickú trhavinu, mobilný telefón, batéria a jednoduchý budík. Všetky komponenty boli poprepájané drôtom.

Londýnsky olympijský štadión je málo chránený. Londýnsky olympijský štadión je málo chránený.Autor: profimedia.cz

Prekvapivé je, že sa strážnikom nepodarilo odhaliť bombu a pracovník prešiel cez kontrolu bez povšimnutia iba niekoľko hodín predtým, ako sa 40 000 návštevníkov nahrnulo na otvorenie olympijského štadióna. Po vpustení do areálu dedinky, kde bude ubytovaných až 17 000 športovcov, sa muž s bombou ukazoval pred celým štadiónom.

Londýnsky olympijský štadión je málo chránený. Londýnsky olympijský štadión je málo chránený.Autor: profimedia.cz

Účet za bezpečnosť na olympiáde sa vyšplhal na astronomických 1 bilión libier (1,16 bilióna eur). K dispozícií je 23 700 strážnikov, ktorých podporuje 14 000 vojakov. Olympijský park je obklopený elektrickým plotom, ktorý stojí 80 miliónov libier (93 mil. eur). Napriek takýmto opatreniam bola objavená medzera, akou by sa ľahko mohlo stať zo slávnostného otvorenia peklo.

dnes 15:01 Promi Majstri starodávneho umenia predpovedali budúcnosť malej princeznej: Kate a Williamovi poslali varovanie!

Do britskej kráľovskej rodiny v sobotu pribudol nový člen. Vojvodkyňa Kate priviedla na svet krásne dievčatko, ktoré dostalo meno Charlotte Elizabeth Diana.

Majstri starodávneho umenia predpovedali budúcnosť malej princeznej: Kate a Williamovi poslali varovanie!
Po ôsmich hodinách na nohách: Ako byť po pôrode vo forme ako Kate?

Je to možné? Kate Middleton už osem hodín po pôrode ukázala novú princeznú Veľkej Británie Charlotte Elizabeth Dianu. 

Aj vám by sa zišla na cestách inteligentná batožina?

Spoločnosti Samsung a Samsonite spolupracujú na vývoji batožiny s mikročipom, ktorá by majiteľa informovala, kde sa práve nachádza. A nielen to.

NAJNOVŠIE Z RUBRIKY
Andrea si robila v kúpeľni make-up, keď omylom zhodila deodorant: Malo to takmer tragické následky!

Pripravovala si v make-up, keď omylom zhodila deodorant. V kúpeľni nastalo peklo, ktoré mohlo mať tragické následky.

Po bezproblémovom štarte prišla hororová chvíľa: Lietadlo českých aerolínií muselo pristáť v Nemecku

Iba vo februári havaroval stroj podobného typu ATR 72 na Taiwane, keď mu vypadli oba motory. Nešťastie si vyžiadalo desiatky obetí, pripomenula DPA.

Koľko nám berie štát z výplaty?

Na Slovensku sa neoplatí žiť v jednočlennej domácnosti a zarábať viac, ako je priemerná mzda. Vyplýva to z nových štatistík,...