26.02.2012 17:13 | Šport | Hokej

Lev sa rozlúčil so sezónou prehrou: Nestačil na Dinamo

Hráči HC Lev Poprad prehrali v poslednom tohtosezónnom vystúpení v Kontinentálnej hokejovej lige na ľade Dinama Moskva 3:5.

HC Lev Poprad prehral na ľade Dinama Moskva 3:5. Rusi rozhodli o svojom triumfe dvomi gólmi v záverečnej päťminútovke. Už pred nedelňajším zápasom bolo isté, že zverenci trénera Radima Rulíka obsadia v tabuľke Západnej konferencie 10. miesto a nepostúpia do play off.

V prvej tretine videli diváci na moskovskom ľade iba málo vzruchu. Dinamo nevyužilo presilovku, najväčšiu šancu Popradu nevyužil Bartečko.

V druhom dejstve domáci zvýšili aktivitu a po dvoch zlepených góloch viedli 2:0, Lev však bleskovo kontroval a v 29. minúte bolo po presných zásahoch Mezeia a Lundberga 2:2.

Nerozhodný stav vydržal iba krátko, keď v 31. minúte pri vylúčení Mezeia Dinamu opäť zabezpečil vedenie Šafigulin. Popradu sa ale do konca tretiny podarilo opäť vyrovnať vďaka gólu Lundberga pri presilovke. V tretej tretine nedokázali hráči Dinama využiť štvorminútovú početnú výhodu, v závere však strhli víťazstvo na svoju stranu po góloch Pestunova a Komarova.

Dinamo Moskva - HC LEV Poprad 5:3 (0:0, 3:3, 2:0)

Góly: 23. Mosalov (Pestunov, Kvapil), 24. Gorokov (Mosalov, Kvapil), 31. Šafigulin (Komarov, Anisin), 55. Pestunov (Kvapil), 56. Komarov (Šafigulin, GRAŇÁK) - 25. MEZEI (BARTEČKO, Lundberg), 29. Lundberg, 38. Lundberg (MEZEI, Hunkes), Rozhodovali: Semenov, Feofanov - Zacharenkov, vylúčení: 4:4 na 2 min., presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0