Používaním stránok prevádzkovaných Azet.sk, a.s. súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.OK Viac info
POSLAŤ TIP
05.05.2015
Lesia,Lesana
Odporučiť na Facebooku 8

Kampaň 99 % doteraz stála 1,4 milióna eur: Kto ju platí?

Kampaň 99 % doteraz stála 1,4 milióna eur: Kto ju platí? Ivan Weiss stojí za projektom 99%. V minulosti financoval SDĽ.Autor: SITA, anc
21.02.2012, 11:42 | Predvolebná kampaň občianskej iniciatívy 99 percent doteraz stála približne 1,4 milióna eur. Sponzorov zverejnia ale až po voľbách.

Zhruba 80 percent z tejto sumy išlo na televíznu kampaň, za ktorú licenčná rada uložila televízii Markíza pokutu 100-tisíc eur. Vyplýva to z predbežnej správy, ktorú predstavili čelní predstavitelia strany.

Zoznam mien sponzorov, ktorí na túto čiastku prispeli, plánuje strana zverejniť po voľbách. Jeden z lídrov kandidátky Ivan Weiss predpokladá, že známe budú aj príspevky najväčších sponzorov, ktorí na kampaň dali viac ako 5000 eur. "Zverejnili by sme to, nezmiernilo by to však záujem novinárov, ale bol by to podnet pre ďalšiu diskreditáciu," vysvetlil kandidát Peter Vačok, prečo mená prispievateľov nie sú známe už dnes. Ak by tieto informácie zverejnili ostatné strany, nemalo by s tým podľa Vačoka problém ani hnutie 99 percent. Investovanú sumu dnes za seba nezverejnil ani Weiss, ktorý je najväčším sponzorom hnutia.

Weiss sa dnes tiež symbolicky podpísal pod vyhlásenie, v ktorom sa strana zaviazala, že sa vzdá svojho nároku na príspevok zo štátneho rozpočtu za viac ako tri percentá hlasov vo voľbách. Hnutie tak spraví v prípade, že sa k tomuto záväzku rovnako postavia aj ďalšie parlamentné strany. "Pokiaľ k tomu nepristúpia, budeme bojovať za to, aby sa zmenil zákon a aby sa stransparentnilo financovanie tým, že sa zruší štátny príspevok politickým stranám," doplnil Weiss.

Weiss uviedol, že celá kampaň občianskej iniciatívy a mimoparlamentnej strany 99 percent by do 10. marca nemala presiahnuť hranicu dvoch miliónov eur. Podľa jeho odhadov celková volebná kampaň všetkých parlamentných strán sa reálne pohybuje na úrovni 15 miliónov eur, z čoho zhruba desatinu tvorí suma investovaná na diskreditáciu 99 percent.

dnes 14:06 Promi Vie o tomto Paťo Herman?! Deti v jeho obľúbenom tábore vystriedali prostitútky!

Namiesto detského tábora nevestinec! Dlhé roky markizácky moderátor Patrik Herman (40) organizoval pre deti zo sociálne slabých rodín letné tábory v Môťovej. 

Vie o tomto Paťo Herman?! Deti v jeho obľúbenom tábore vystriedali prostitútky!
Na tomto sa vozí najslávnejší boxer sveta: Keď otvoril garáž, od závisti zbledli aj arabskí šejkovia!

Floyd Mayweather je jeden z najbohatších športovcov sveta. Boxer s prezývkou „Money“ to okato dáva najavo. Pozrite si autá, na ktoré si zarobil vlastnými päsťami.

Chcete sa rozísť? Začnite spolu bývať! Čo robiť, aby sa váš spoločný život nezmenil na nočnú moru?

Zdalo sa to také lákavé a praktické. Budete sa spolu zobúdzať aj zaspávať, nebudete sústavne pátrať, v čom byte ste si nechali obľúbené tangáče, tampóny a fén. Ušetríte čas, peniaze aj nervy. Bude to také romantické!

NAJNOVŠIE Z RUBRIKY
Salmanovci majú problém: Prokurátor na nich podal ďalšiu obžalobu

Prokurátor podal na Salamonovcov ďalšiu obžalobu. 

Chystajú sa zmeny v pešej zóne v Starom Meste: 10 nových pravidiel!

Pešia zóna na Michalskej ulici v Starom Meste by mohla vyzerať inak! 

Koľko nám berie štát z výplaty?

Na Slovensku sa neoplatí žiť v jednočlennej domácnosti a zarábať viac, ako je priemerná mzda. Vyplýva to z nových štatistík,...