Používaním stránok prevádzkovaných Azet.sk, a.s. súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.OK Viac info
Srdce pre deti
POSLAŤ TIP
26.11.2015
Kornel

Pohreb Whitney († 48): Costner dojal, naštvaný exmanžel ušiel!

Diskusia (16)
Pohreb Whitney († 48): Costner dojal, naštvaný exmanžel ušiel! Herec Kevin Costner spomínal na rozlúčkovej slávnosti na Whitney Houston veselo i dojemne.Autor: TMZ.com, acs
18.02.2012, 20:30 | Rodina, blízki priatelia aj fanúšikovia sa v jej rodnom Newarku lúčili so speváčkou Whitney Houston († 48) veselo aj so slzami v očiach.

Na rozlúčke so soulovou divou Whitney Houston (* 9. 8. 1963 - † 11. 2. 2012) sa zúčastnilo mnoho známych tvári a poznačilo ju aj pár nepríjemností.

Obrad len pre pozvaných hostí sa konal v americkom Newarku v New Jersey v kostole New Hope, v ktorom Whitney ako dievča začala spievať v chrámovom zbore. S prejavmi či piesňami vystúpili také hviezdy ako Kevin Costner, Alicia Keys, Stevie Wonder a ďalší.

K najdojímavejším momentom patril list, ktorý matka Cissy na začiatku podala reverendovi, pretože ho sama nedokázala prečítať, veselé aj vážne spomínanie Kevina Costnera a pieseň Alicie Keys, v ktorej nazvala svoju zosnulú priateľku anjelom.

Ešte v úvode spôsobil rozruch speváčkin exmanžel Bobby Brown, ktorého najprv nechceli pustiť do kostola, potom sa dostal dnu bočným vchodom a neskôr nahnevaný odišiel. Matku musela počas obradu nachvíľu vyviesť von zdravotná sestra, pretože jej prišlo nevoľno.

Čas.sk priniesol z rozlúčkovej slávnosti ONLINE prenos:

22:08

Milí čitatelia, ďakujeme vám za pozornosť pri mimoriadne dlhom ONLINE prenose zo smútočného obradu. Želáme vám dobrú noc a príjemný zvyšok víkendu. Najktuálnejšie správy o zajtrajšom pohrebe Whitney Houston hľadajte aj naďalej na Čas.sk!

22:07

Limuzína odváža jednu z hlavných hviezd ceremoniálu Aliciu Keys.

22:01

Matku Whitney Cissy museli pri odchode z kostola podopierať.

21:58

Whitney Houston oficiálne pochovajú v nedeľu. Príbuzných ešte dnes čaká spoločné stretnutie v jednom z miestnych podnikov. Vstup je len na špeciálne pozvánky.

21:50

Rakvu opäť naložili do zlatej limuzíny, ktorá Whitney odváža za sprievodu policajného auta. V okolí kostola stále hliadkuje veľké množstvo policajtov.

21:45

Na záver sa prítomní postavili a za zvukov piesne I Will Always Love You rakvu s telom speváčky vynášajú z kostola.

21:42

Whitney na poslednej ceste hrá jej najväčší hit I Will Always Love You.

21:37

Smútočný obrad končí spoločnou piesňou.

21:26

Reverend sa pri záverečnej reči rozohnil a rozpráva už takmer 30 minút.

21:14

Pouličné zločinecké gangy v Newarku vyhlásili jednodňový pokoj zbraní. Práve tu sa koná posledná rozlúčka s Whitney.

21:13

Reverend ďakuje prítomným za účasť na poslednej rozlúčke s fenomenálnou Whitney Houston.

21:05

Podľa informácií portálu TMZ.com bol skutočným dôvodom odchodu exmanžela Whitney Bobbyho Browna z obradu fakt, že pre jeho sprievod nebolo dosť miest na sedenie. Priniesol si totiž so sebou neplánovane až 9 ľudí.

21:01

Reč reverenda Marvina Winansa mala veľký ohlas. Vyslúžil si standing-ovation.

20:55

So smútočnou rečou vystúpil aj Ricky Minor, šéf hudobných projektov Whitney Houston.

20:51

Teraz spieva Cece Winans. Vyzvala všetkých ľudí na svete, aby spievali s ňou.

20:45

So svojím prejavom vystúpila aj Dionne Warwick.

20:43

R Kelly spieva pieseň Whitney Houston I Look To You.

20:26

Prejav má švagriná Whitney Houston. Kvôli slzám, ktoré sa jej tisli do očí, musela na chvíľu svoj prejav prerušiť. "Whitney nás natoľko milovala, že tu s nami zostáva navždy."

20:25

Matka Whitney Cissy to nezvládla. Musela sa o ňu postarať zdravotná sestra.

20:10

Svoju pieseň spieva aj Stevie Wonder. "To je veľmi emocionálny okamih. Chcel by som poďakovať Bohu, že som mohol byť na svete v rovnaký čas ako Whitney," uviedol svoju pieseň Stevie. Dav smútiacich sa spontánne postavil.

20:04

Osobný strážca Whitney Houston, známy ako Strýko Ray, skladá speváčke poklonu. Pre Whitney pracoval 11 rokov. V prejave spomenul, že stratil vzácneho priateľa.

20:00

Bobbi Kristina je zarmútená. Drží svoju starú matku za ruku.

19:46

Smútočný prejav má objaviteľ a osobný priateľ Whitney Houston Clive Davis. "Na taký hlas, ako mala Whitney, som čakal celý život," povedal skormútený Davis.

19:40

Spieva Alicia Keys. "Bola to nádherná osoba s veľkým srdcom. Je a bola naším anjelom," povedala Alicia.

19:34

"Teraz tvoj sen snívajú iné mladé dievčatá. Spievajú tvoje piesne a chcú byť ako ty. V sprievode armády anjelov odchádzaš do neba spievať Bohu. A až budeš spievať pred ním, neboj sa, budeš výborná," ukončil svoju reč Costner.

19:17

So svojou rečou vystúpil Kevin Costner. Zahrali si nspolu v svetoznámom filme Osobný strážca. Hoci ide o reč smútočnú, niektoré výroky herca publikum pobavia. "Vždy potrebovala názor svojej matky. Bola som dobrá? Stačilo to?" spomína si Costner. "Na rolu v Osobnom strážcovi si bola perfektnou voľbou," vyznal sa.

19:11

"Bola mimoriadna osobnosť a mala otvorené, milujúce srdce," spomína speváčka Kim Burrell. Znie pieseň I Believe In You And Me.

19:05

Hovorí biskup TD Jakes.

19:01

Gospelový spevák BB Winans si spomína na Whitney. Je veľmi dojatý.

18:58

Exmanžel Bobby Brown prišiel na pohreb. Pri hlavnom vchode ho však otočili. Potom vošiel do kostola vedľajším vchodom, ale podľa CNN napokon predsa len naštvaný odišiel.

18:51

Smútočnú reč má práve herec a režisér Tyler Perry. "Ďakujem Bohu za všetko, čo jej v živote umožnil," povedal. Zároveň dodal: "Čokoľvek kto povedal, ona je s anjelmi."

18:49

Pár slov k smútočnému zhromaždeniu predniesla Dionne Warwick.

18:41

Na počesť soulovej divy spieva Donnie McClurkin.

18:36

Celý kostol sa modlí, vzápäti prepuká v mohutný potlesk. "Whitney, dnešný deň je tvoj deň," dodáva pastor Carter.

18:33

Dcéra Whitney Houston Bobbi kristina si za tmavými okuliarmi utiera slzy.

18:27

Pieseň Boh je môj pastier spieva sólistka spolu s celým zborom.

18:22

Pastor Joe Carter číta úryvok zo Svätého písma. Matka speváčky Cissy mu odovzdala aj list pre dcéru na rozlúčku. Najbližšia rodina vrátane dcéry Bobbi Kristiny Brown sedí hneď v prvom rade.

18:18

Prítomní boli upozornení, aby počas obradu nefotili ani nenatáčali.

18:00

Pre začiatkom spieva kostolný zbor, v ktorom začínala aj samotná Whitney.

17:56

Smútočný obrad v kostole sa pomaly začína.

17:40

Podľa najnovších informácií televízie BBC sa Aretha Franklin pohrebu nezúčastní. Podľa televízie sa ospravedlnila pre chorobu.

17:37

Príbuzní speváčky nazvali poslednú rozlúčku s ňou ako Cestu domov. Whitney bude totiž odpočívať vo svojom rodnom meste vedľa milovaného otca Johna Russella Houstona. Takto vyzerá zoznam vystupujúcich na smútočnom obrade:

17:21

Na obrade zaspieva krstná mama Whitney Aretha Franklin. "Nebude to ľahké. Ale keď ma Cissy (matka Whitney, pozn. red.) o to požiadala, bude sa snažiť urobiť to najlepšie, ako viem," povedala Aretha pre televíziu CNN.

16:58

Hostia pomaly prichádzajú do kostola New Hope v Newarku v New Jersey. Medzi prvými prítomnými bol priateľa Whitney Houston, reverend Jesse Jackson.

16:51

Telo Whitney Houston preniesli z limuzíny do kostola. Prítomných pohoršilo, že na smrti speváčky zarábajú pouliční predavači. Plagáty a nálepky s portrétom Whitney sa predávajú po 5 dolárov.

16:31

Telo Whitney Houston priviezli v zlatom aute do kostola New Hope v Newarku, kde sa bude konať smútočný obrad. Rodina naňho pozvala 1500 hostí vrátane Arethy Franklin, Stevieho Wondera, kevina Costnera či Beyoncé.

16:30

Vítame vás pri ONLINE prenose z poslednej rozlúčky s popovou divou Whitney Houston.

Správa o smrti Whitney Houston zaskočila celý svet. 11. februára našla svoju smrť v hotelovej vani v Beverly Hills. Iba deň pred veľkým vystúpením na udeľovaní cien Grammy. Whitney bola osudná kombinácia liekov s alkoholom. V dôsledku toho nakoniec zahynula.

Whitney nájde svoj večný odpočinok po boku svojho otca na cintoríne Fairview v New Jersey.

Poslednej rozlúčky sa zúčastní 1500 smútočných hostí. Smútočnú reč prednesie Kevin Costner, s ktorým Whitney hrala v nezabudnuteľnom filme Osobný strážca.


Na pohrebe sa zúčastní aj exmanže

l speváčky Bobby Brown, s ktorým Whitney prežila 17 búrlivých rokov plných drog a alkoholu. Okrem toho príde soulovej dive dať posledné zbohom aj moderátorka Oprah Winfrey, speváčka Alicia Keys či jej objaviteľ Clive Davis. Na obrade zaspieca Aretha Franklin a Stevie Wonder.

Americké médiá informovali, že špeciálnu pozvánku od rodiny dostal aj herec Mel Gibson za to, že Whitney "pomohol v ťažkých časoch."

Program pohrebu speváčky Whitney Houston
Ďalších 20 fotografií v galérii.
Program pohrebu speváčky Whitney HoustonAutor: TMZ.com

Autor: Čas.sk
dnes 14:40 Adam Stará skriňa vydala poklad pre zberateľov

Hoci na prvý pohľad vyzerala ako obyčajná skriňa po babičke, tak pri troche skúmania odhalila pre šťastného nálezcu pár zaujímavých artefaktov.

Stará skriňa vydala poklad pre zberateľov
Dvaja učni priložili spolužiakovi hadicu so stlačeným vzduchom ku konečníku: Potom prišla hrôza!

V dielni strediska praktického vyučovania dvaja žiaci tretiemu priložili hadicu so stlačeným vzduchom k nohaviciam. Ako sa nevhodný žart skončil?

Prichytení! Policajti z Komárna s týmto videom nerátali: Reakcia nadriadeného hovorí za všetko!

Policajti z Komárna na uplynulú sobotu nebudú spomínať v najlepšom.

NAJNOVŠIE Z RUBRIKY
Jana Hrmová dráždi kade chodí, v súkromí je všetko inak: Bez chlapa a bez sexu!

Bývalá farmárka Jana Hrmová priťahuje pohľady mužov nielen na prehliadkach. Napriek tomu sa zdá, že v láske sa jej až tak nedarí. Zatiaľ.

Vážne chorý Karel Gott: Opäť ho čaká návrat do nemocnice!

Musí opustiť pohodlie domova. Maestro Karel Gott (76), ktorý bojuje s rakovinou lymfatických uzlín, sa o pár dní bude musieť opäť vrátiť do nemocnice. 

Tesco: Bude obrovský výpredaj

Tradície z opačného konca sveta sú na Slovensku čoraz obľúbenejšie – obzvlášť žiadané sú tie, vďaka ktorým ušetríme. Tesco otvára...