Čas do zápasu
Dnes je: utorok 22. máj 2012 - Júlia,Juliana

Čína kopíruje úplne všetko: Robia duplikát rakúskeho Hallstattu!

Diskusia k článku (0)
 
05. 02. 2012 13:29 - V Číne si trúfli skopírovať už veľa európskych a amerických výrobkov - okrem luxusných áut aj mobily a inú techniku. Ale vyrábať duplikát celého mesta?!

Čínske kopírovanie nepozná hranice.

Autor: Archiv Blesku

Anketa
Máte už vybranú letnú dovolenku?
VytlačiťObľúbené
 

Teraz tomu Číňania nasadili korunu - pracovníci sa pustili do výstavby kópie rakúskeho mestečka! Plány odpozerali v prestrojení za turistov, píše denník Blesk.cz.

Známe rakúske mestečko Hallstadt patrí pod ochranu UNESCO.Známe rakúske mestečko Hallstadt patrí pod ochranu UNESCO.Autor: Profimedia

Prekrásne halštatské jazero, protestantský kostol Christuskirche a nádherná zeleň všade navôkol. Hallstatt patrí k najkrajším miestam v Rakúsku. Pred polrokom sa doňho vydali čínski špióni prestrojení za turistov, ktorí vyhotovili fotografie a náčrty pre kontroverzný projekt.

Číňania prišli po nápad preoblečení za turistov.Číňania prišli po nápad preoblečení za turistov.Autor: Archiv Blesku

Číňania stavajú vlastný Hallstatt, ktorý bude presnou kópiou. Od Rakúska pritom žiadne povolenie nikdy nedostali!



Čínske mestečko bude zrejme ponorené do smogu.Čínske mestečko bude zrejme ponorené do smogu.Autor: Archiv Blesku Kópia mesta má byť hotová v horizonte niekoľkých týždňov a už teraz je jasné, že bude verná svojej predlohe. Až na oblohu. K tej sa nedvíhajú horské vrcholky, ale paneláky ponorené v smogu. "Akožehallstatt" sa nachádza v chudobnej oblasti Číny. Celé mesto je ale určené prominentom. Vila v ňom vyjde na približne 600 tisíc eur.

 
 
Autor:  Čas.sk

Pridať názor

Diskusia

 
V diskusii nie sú zatiaľ žiadne príspevky.
- diskusia s Azet kontom Počet reakcií: 0
Kuriozity
 
Reportáže
 
Úchylná poradňa