Používaním stránok prevádzkovaných Azet.sk, a.s. súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.OK Viac info
Oto
POSLAŤ TIP
10.02.2016
Gabriela

Meteorológ Peter Jurčovič bol ONLINE: Nasneží na budúci týždeň!

Diskusia (3)
Meteorológ Peter Jurčovič bol ONLINE: Nasneží na budúci týždeň! Meteorológ Peter JurčovičAutor: TV JOJ
11.12.2009, 12:00 | Čakajú nás mrazivé Vianoce? Aj na túto otázku odpovie meteorológ Peter Jurčovič, ktorý je práve teraz ONLINE na Čas.sk.

Hoci v kalendári sa už zima dávno začala, na počasí by sa to malo začať prejavovať až teraz. Kým ešte v novembri padali teplotné rekordy, v týchto dňoch k nám prichádza arktický vzduch. Bude mrazivo a snežiť môže vraj aj v nížinách.

Meteorológ Peter Jurčovič, ktorý moderuje reláciu o počasí na TV JOJ, sa predpovediam venuje dlhé roky. V roku 1994 začal s týmto stále populárnym servisom pre Slovenskú televíziu. „Založil som meteorologickú firmu a začal som robiť relácie v televízii na kľúč,“ spomína si Jurčovič, ktorý tak stál aj pri zrode moderátoriek počasia - rosničiek. Jednou z nich bola dokonca aj jeho dcéra.

Meteorológ Peter Jurčovič ONLINE odpovedal na vaše otázky.

Na Vaše otázky odpovedal hosť

Meteorológ Peter Jurčovič - aká bude zima

mato dobrý deň,rád by som vedel, či sa udrží snehova pokrívka aj v nížinách do konca roka.dakujem
Meteorológ Peter Jurčovič - aká bude zima Na úvod pozdravujem všetkých online. Hneď teda k tomu snehu. Ešte nemáme snehovú pokrývku, takže ťažko hovoriť, či sa udrží.... V najbližších dňoch bude mrznúť, ale väčšinou bez sneženia. prvé sneženie by malo prísť na juh Slovenska asi až v stredu 16.12. a snežiť by malo aj v ďalších 2-3 dňoch. Predbežne to odhadujem do Vianoc asi na 5-10 cm snehu. Potom bude mrznúť bez sneženia na sucho. Po Vianociach ešte bude slabé sneženie a je teda možné, že sa snehová pokrývka udrží, ale na nejaké sánkovanie to bude asi málo...
Luci Dobry den,Vase pocasie na Jojke velmi rada a pravidelne pozeram,chcem sa opytat ake pocasie mozme ocakavat v sobotu 19.12. v Bratislave, pre mna a moju rodinu je to dost dolezite. Dakujem za odpoved
Meteorológ Peter Jurčovič - aká bude zima Budeme v arktickom vzduchu, tak podľa dnešných prognostických máp očakávam slnečné, ale mrazivé počasie s teplotou aj pod -10 st.
Katinka Dobrý den! Ja by som sa chcela iba spýtať či budú vianoce biele. Ďakujem. Prajem všetko dobré a krásne sviatky.
Meteorológ Peter Jurčovič - aká bude zima Pozdravujem. Nemám rád takéto neúplné otázky.....Neviem, ktoré miesto na Slovensku ste mysleli.... V prvej otázke som odpovedal, ako má byť na juhu Slovenska, takže predbežne to vidím pozitívne, že sneh bude aj na juhu, ale málo.
Jozef Dobrý déň. Chcel by som vedieť aké bude počasie od 28.12. do 2.1. Ďakujem
Meteorológ Peter Jurčovič - aká bude zima Teraz sa ešte nedá detailne povedať, ako sa bude vyvíjať počasie v jednotlivých dňoch, to sa dá maximálne na 10 dní dopredu plus ešte 4-5 dní vyhliadkovo. Takže Silvester a Nový rok je ešte mimo tohto obdobia. Predbežne podľa dlhodobej predpovede by sa však malo udržať mrazivé počasie. Ale zase ste nenapísali KDE ? V Tatrách, v Žiline, v Bratislave , v Košiciach, všade to môže byť inak.
Mariana Dobrý deň! Prosím Vás s koľkopercentnou pravdepodobnosťou viete teraz predpovedať, či Vianoce budú zasnežené aj v Poprade? Želám Vám krásne sviatky.
Meteorológ Peter Jurčovič - aká bude zima Na percenta nezvykneme prognózovať, aj keď sa to v cudzine robí. Predbežne to teda vidím na 80-90 percent, ale može sa stať , že ho bude len 5 cm, množstvo sa dá len ťažko odhadnúť....
Marek Dobrý deň, mňa len zaujíma na koľko mesiacov respektíve rokou máte zmluvu s TV JOJ, pretože by ma veľmi mrzelo keby táto relácia skončila.
Meteorológ Peter Jurčovič - aká bude zima Na to vám presne neodpoviem, pretože sa môže stať, že už nikto nebude chcieť vidieť ma na obrazovke, a tak relácia skončí...tak ako končia aj iné málosledované relácie. Ale budem sa samozrejme snažiť reláciu pravidelne vylepšovať, inovovať , aby bola zaujímavá stále, dokedy budem vládať ju robiť.
Sofia Máte aj iné ponuky na moderovanie relácií o počasí? Nechceli by ste robiť počasie aj v Markíze? Prišla Vám z ich strany nejaká ponuka?
Meteorológ Peter Jurčovič - aká bude zima Plánov mám veľa, čo všetko by som chcel v televízii robiť, ale zatiaľ sa naráža na bariéru spôsobenú finančnou krízou. Skrátka nie sú peniaze...Šetrí sa a okrem toho vždy ma stálo veľa síl, presviedčať televízie, že to, čo robím bude výborné a dobre sledované... Markíza ma neoslovila.
Juraj Môžem vedieť aspoň približne kde sa pohybuje Váš plat v TV JOJ? Pretože niekde uvádzali 100 000 Sk mesačne. Je to pravda?
Meteorológ Peter Jurčovič - aká bude zima Mesačné náklady televízie sú aj vyššie, nie je to ťažké odhadnúť podľa iných relácií, ktoré sa v televíziách vyrábajú, ale peniaze, ktoré získame , sa delia, reláciu nevyrábam len ja sám, takže nakoniec môj príjem je taký malý, že keby som vám ho aj prezradil, nebudete veriť.
Anderjkoooooooo Ako dlho Vám trvá natáčanie relácie Najlepšie počasie a prečo sa táto relácia nevysiela naživo ale ide zo záznamu?
Meteorológ Peter Jurčovič - aká bude zima Príprava relácie je u mňa od rána , pretože stále sledujem, čo sa deje v počasí na celom svete. relácia sa vyrába cca 1-2 hodiny. Je to kombinácia počítačovej techniky a moderovania, je teda lepšie, keď sa to nahrá dopredu a už len ľudsky povedané, nemusím tam každý večer tráviť...
SNV Ako prebieha spolupráca medzi Vami a JOJ? Pripravujete si aj sami text predpovede? O koľkej musíte byť v TV JOJ na nakrúcaní tejto relácie a ako Vám dlho trvá toto nakrúcanie?
Meteorológ Peter Jurčovič - aká bude zima Scenár relácie som ja navrhol a dodržiava sa, podľa neho sa pripravuje grafické pozadie. To pripravujú naši grafici. Do jojky prichádzam o štvrtej. Spolupráca je výborná. Keď je vysoká sledovanosť, je televízia spokojná...
Vaše meno Ako sa darí relácií Najlepšie počasie z pohľadu čísel?
Meteorológ Peter Jurčovič - aká bude zima konkurujem najsledovanejším reláciám, aj keď treba povedať, že ťažko porovnávať mojich 5 minút s reláciami trvajúcimi 30-60 minút...
Bratislava - Petržalka Nechceli by ste moderovať počasie aj v ranných hodinách?
Meteorológ Peter Jurčovič - aká bude zima Ráno je malá sledovanosť, okrem toho ráno moderujem v rádiách a nemusím v dopravnej špičke cestovať.
Mia Nemáte problémy s každodenným moderovaním? Nie je to na Vás veľa, každý deň byť v práci a moderovať?
Meteorológ Peter Jurčovič - aká bude zima Je to vcelku príjemná robota. Záťaž je v tom, že je to každý deň. Mám kolegynku, ktorá ma občas odbremení, ale zišiel by sa ešte jeden do partie, ale zatiaľ sa taký nenašiel, kto by to chcel a kto by to zvládol. Je to ťažké hovoriť 5 minút bez breptu a bez čítačky .
Meno Kde nájdem sledovanosť Vašej relácie na obrazovkách TV JOJ?
Meteorológ Peter Jurčovič - aká bude zima Televízie to neprezrádzajú a ani ja to presne neviem. Občas sa informujem a som milo prekvapený, že už toľko ľudí to sleduje. To ma zaväzuje byť ešte lepší...
Najlepšie počasie Nerozumiem tomu,že pri moderovaní počasia ukazujete s rukou na prázdnu stenu a potom len my diváci to vidíme na obrazovke aj s grafmi. Ako je to možné a ako to zvládate? Nestalo sa Vám niekedy, že by ste ukázali na nesprávne miesto steny?
Meteorológ Peter Jurčovič - aká bude zima Na boku mimo obraz mám monitor, kde sa vidím pred počítačovým pozadím. Vidím to, čo aj diváci, takže je to len rutina, aby sa človek isto a presne pohyboval, ako keby stál pred mapou.
Otázka Budete moderovať reláciu o počasí aj cez sviatky?
Meteorológ Peter Jurčovič - aká bude zima jediný deň bez Najlepšieho počasia bude 24.december.
Čítačka Ako viete naraz povedať toľko informácií o počasí? Využívate v štúdiu čítačku alebo rozdelujete predpoveď počasia na niekoľko častí a potom to len technici spoja?
Meteorológ Peter Jurčovič - aká bude zima Keď je človek stále v obraze, nedá sa to rozdeliť na niekoľko samostatne nahrávaných častí, ale naozaj sa to musí urobiť naraz. Všetko hovorím spamäti, je to umenie improvizácie a skúseností pred kamerou a samozrejme odborných skúseností. Tak ako herci vedia hovoriť spamäti celé hodiny, tak by som aj ja vedel hovoriť o počasí.
Markíza Nemali by ste problémy s ranným vstávaním a vysielaním napr. v Teleráne. Keby Vám prišla nejaká ponuka od Markízy? Môžete vôbec takto pendlovať medzi televíziami alebo je to nejak zakázané v zmluve?
Meteorológ Peter Jurčovič - aká bude zima Ťažko na to odpovedať, obyčajne si vždy treba povedať, čo za to, Môžem robiť vo všetkých televíziách, ale nepatrí sa robiť rovnakú reláciu pre viacerých. Všade niečo iné.
IĽko - luboslav Prečo ste menej obsadzovanejší a známejší ako pán doktor Jozef Iľko? Robí Vám to nejaké problémy?
Meteorológ Peter Jurčovič - aká bude zima S dr.Iľkom spolupracujem bez problémov celé roky. Každý máme svoju klientelu. Predpokladám, že v Markíze má práve on exkluzivitu.
Adrianka Dostali ste vôbec nejaké peniaze za strávení čas na tejto stránke alebo to robíte zadarmo?
Meteorológ Peter Jurčovič - aká bude zima Dobrovoľne, zadarmo, s radosťou, že si mám zase s niekým "pokecať" o počasí...
Natálka Koľko času Vám denne zaberie pripravovanie relácie Najlepšie počasie? Kto ju okrem Vás ešte moderuje?
Meteorológ Peter Jurčovič - aká bude zima U mňa ide o nepretržité sledovanie počasia, pričom s blížiacou sa 16. hodinou sa myšlienky postupne sústreďujú už len na to, čo tam poviem. Striedame sa s kolegynkou meteorologičkou Miriam.
Robert Predpokladám, že si reláciu pripravujete sami. Máte presne stavený čas za koľko a čo musíte povedať alebo ako to je?
Meteorológ Peter Jurčovič - aká bude zima Máme daných 5 minút. Na základe scenáru , ako za sebou sa objavujú mapky Európy a Slovenska a tabuľky, tak musím dodržiavať čas určený na jednotlivé obrázky. Čo tam poviem, je moja vec. Snažím sa to samozrejme povedať, pútavo, zrozumiteľne a aby to aj trošku poučilo divákov, čo sa vlastne deje v meteorológii, aká je to veda a tak podobhne...
Vaše meno Kedy vznikla myšlienka relácie Najlepšie počasie? Dlho ste váhali či túto reláciu príjimete?
Meteorológ Peter Jurčovič - aká bude zima Ja som obchádzal všetky televízie a ponúkal im novú reláciu s meteorológom na obrazovke, pretože čas rosničiek už vypršal a nie sú pre divákov zaujímavé. Kedysi som to biol práve ja, ktorý uviedol prvé rosničky na obrazovku a teraz hovorím, že už nie sú zaujímavé. Pozerali by ste reláciu o operácii slepého čreva, keby vám ju odborne popisovala nejaká mladá atraktívna slečna, ktorá okrem toho slepého čreva nemá nič povedať na tú tému ? Nikto by jej neveril. Aj tu už ľudia čakajú na odborníka, ktorý to však musí vedieť podať.
nnnnnnnnnnnnnnnnnnn Prečo nechodíte aj do ranných sou rádií? Neprišla Vám zatiaľ žiadna ponuka alebo to striktne odmietate?
Meteorológ Peter Jurčovič - aká bude zima Robil som už takmer pre všetky rádiá. Teraz najmä pre rádio Regina v BA, BB, KE. Okrem toho ešte rádia Zet a Wow., príležitostne aj inde Ponuka musí prísť od nich.
Andrej lola Kto vyrába gragiku a grafy do Najlepšieho počasia? Spolupracujete aj so SHMU na tejto relácií?
Meteorológ Peter Jurčovič - aká bude zima SHMU odmietlo spolupracovať. Prečo to tak je, nebudem vysvetľovať. Grafiku robia špecialisti grafici, ktorí sa tejto meteorologickej brandži venujú dlhé roky a už sa vypracovali na vysokú úroveň. Tiež je to aj otázka licencií, čo tam môžeme dať a čo nie. Napríklad uverejňovanie družicových snímok je veľmi drahé a platí sa do zahraničia a každy sí musí uvážiť, čo tam dá , aby náklady neboli vyššie ako zisk..
Tatranec Viete predpovedať aké bude počasie v stredu 23.12. vo Vysokých Tatrách na Skalnatom plese a Lomnicom štíte? Bude pekne slnečono alebo bude pršať a chladivo?
Meteorológ Peter Jurčovič - aká bude zima V tých výškach pršať určite nebude. Očakávam intenzívne sneženie, ale to znamená, že asi budú v oblakoch.
filip havrlend kedy bude sneniž v Nitre na snech tu už čakame mesiac
Meteorológ Peter Jurčovič - aká bude zima Mohlo by to byť v stredu, ale málo. Prípadne by sa mohli prvé snehové prehánky vyskytnúť už aj cez víkend., ale ťažko povedať, či aj v Nitre.
Viera Dobry den, pan Jurcovic. Mna by zaujimalo, ci sa budeme moct tesit z bielych zasnezenych Vianoc... ;Dakujem
Meteorológ Peter Jurčovič - aká bude zima Už som odpovedal v predchádzajúcich otázkach... idem ďalej otázok je ešte veľa
Ivan Zeman Ma prosim meteorolog aj nejaku zodpovednost, alebo len berie honorar, plat? Uz zacinam mat ojazdene zimne pneumatiky a este stale nenasnezilo. Preco ste robili uz pred dvoma mesiacmi paniku? Mate obchodny podiel v nejakom pneuservise? Dakujem pekne
Meteorológ Peter Jurčovič - aká bude zima Samozrejme, že má. Veľa záleží aj na tom, aký je odborník, koľko má skúseností. Tie pneumatiky potrebujete už pri teplotách cca 5 st. nad nulou a nesúvisia len so snehom. Okrem toho to šialenstvo okolo snehu v polovici októbra, keď sa už začalo lyžovať, robili ľudia v tých strediskách. Ja a so mnou určite aj ďalší meteorológovia sme upozorňovali, aby ľudia "neblbli" , keď sa totiž zima ohlási tak skoro, tak potom dlho bude teplo a zima takmer žiadna. tak sa to zase splňa...
Hana Chcela by som sa spytat ake budu tohtorocne Vianoce a Silvester?
Meteorológ Peter Jurčovič - aká bude zima Už som odpovedal v predchádzajúcich otázkach.
Milan, Ružomberok Kedy by ste sa vy osobne isli tento rok lyzovat na hory?
Meteorológ Peter Jurčovič - aká bude zima Ja dávam prednosť letnej dovolenke. Lyžovať sa treba ísť tam, kde sa umelo zasnežuje a najlepšie asi už v decembri. Predpokladám, že táto zima bude slabá v januári a vo februári. V nížinách by mali asi prevažovať dažde, ale na horách sa snáď sneh udrží a bude pribúpdať , takže to nemusí byť na horách až také zlé . Najviac snehu v Tatrách býva až v marci, tak si vyberte, Je to na vás.
Michala Kde v Europe by ste mi tento rok odporucali lyzovacku?
Meteorológ Peter Jurčovič - aká bude zima VAlpách, a nielen z hľadiska snehu , ale aj lepšieho vybavenia tých stredísk.
Milena Kedy bude tuto zimu najtelpejsie?
Meteorológ Peter Jurčovič - aká bude zima ťažko sa na to dá odpovedať....
veva chcem sa spytat bude na vianoce snezit a mrznut dakujem
Meteorológ Peter Jurčovič - aká bude zima Už som odpovedal v predchádzajúcich otázkach.
Zuzana Dobry den.Chcla by som sa spytat na pocasie koncom januara.Som v Anglicku a chystam sa 20.01 domov.no kedze sa snehu tu urcite nedockam rada by som vedela ci sa budem moct s neho tesit aspon doma.Vopred vdaka a prajem pekny den.Spozdravom.
Meteorológ Peter Jurčovič - aká bude zima Niekde v tatrách by to nemal byť problém, ale či bude sneh aj v nížinách, sa teraz nedá povedať...
Ajka dobry den.bude tento rok snezit?
Meteorológ Peter Jurčovič - aká bude zima Na juhu Slovenska už v stredu 16.12. , ale málo. Na severe alebo na horách už sneží, ale tiež málo.
Vlado Dobrý deň pán Jurčovič, kedy by už malo konečne snežiť? A malo by snežiť aj na Gemeri? Ďakujem za odpoveď
Meteorológ Peter Jurčovič - aká bude zima Už som odpovedal v predchádzajúcich otázkach.
Igor Chceli by sme Vás poprosiť, či by ste nemohli počas prenosu,stáť trochu na boku, aby bolo vidieť aj komplet východné Slovensko.Je to predsa o počasí...Ďakujeme
Meteorológ Peter Jurčovič - aká bude zima Snažím sa, niekedy na to pozabudnem, lebo sa musím kontrolovať v bočnom monitore,kde vlastne stojím a či to teda zakrývam alebo nie. Nie je to také jednoduché počas rozprávania a ukazovania jednotlivých obrázkov.
Renata Dobré ráno, od budúceho týždňa až do sviatkov budeme v Čechách, na aké počasie sa tam máme pripraviť? Ďakujem za odpoveď.
Meteorológ Peter Jurčovič - aká bude zima Na veľmi studené počasie , -10 až -20 st.
paulina pujova prosim vas, ake bude pocasie na stedry den v kyjeve
Meteorológ Peter Jurčovič - aká bude zima sneženie a cca -4 až -8 st.
Vladimír Prajem pekny den, Som rad, ze na JOJ TV predpovedaju pocasie ludia, ktori aj rozumeju, co citaju a hovoria a nie nejake blondate rosnicky. Prajem vam aj vasej kolegyni vela uspesnych predpovedi. Mam jednu otazocku: Chcem sa spytat na cas vychodu slnka. Ten cas vychodu, ktory sa objavuje pri predpovediach pocasia je prepocitany na nejaku nadmorsku vysku /priemernu, morsku hladinu.../?
Meteorológ Peter Jurčovič - aká bude zima Do našej relácie nedávame východy a západy slnka, lebo je tam aj tak už mnoho iných informácií. Východ a západ slnka nezávisí od nadmorskej výšky ale len od toho, či je to viac navýchode alebo viac na západe, To znamená, že skôr vychádza slnko v Košiciach ako v Bratislave. Rozdiel je okolo štvrť hodiny.
kika aké bude počasiena Vianoce,bude snehu.
Meteorológ Peter Jurčovič - aká bude zima Už som odpovedal v predchádzajúcich otázkach.
Marek Klasika. Zaujímalo by ma, aké počasie môžeme čakať počas sviatkov na myjavských kopaniciach. Prax mi totiž potvrdzuje, že na naše územie najviac platí česká predpoveď pre južnú Moravu...
Meteorológ Peter Jurčovič - aká bude zima Už som odpovedal v predchádzajúcich otázkach. Mnohí ľudia na južnej Morave mi zase hovoria, že naše predpovede sú pre nich lepšie ako pražské...
pepoo dobrý chcem sa opitať ci bude na vianoce v PB sneh? a aka bude vlastne tohtoročná zima?mierna?alebo tuhá??
Meteorológ Peter Jurčovič - aká bude zima Už som odpovedal v predchádzajúcich otázkach.
Matej Dobrý deń pán Jurčovič. Chcel by som sa opýtať, kedy začne snežiť intenzívnejšie na celom území Slovenska. Budú biele Vianoce a Nový rok na východe Slovenska ? Ďakujem .
Meteorológ Peter Jurčovič - aká bude zima Už som odpovedal v predchádzajúcich otázkach.
Tomáš Dvoráček Dnes cestujem autom do Ostravy. Ako je to s tým varovaním českých meteorológov / sneženie, poľadovica/ ?
Meteorológ Peter Jurčovič - aká bude zima zatiaľ tam prší, ale atmosféra sa bude práve na severe Moravy výrazne ochladzovať už v priebehu dnešného dňa, takže ten dážď sa zmení na sneženie. Bude to mokrý sneh, môže rýchlo napadnúť aj cca 5 cm , a to bude veľmi šmykľavé. Mrazy hrozia, až keď sa večer alebo v noci oblačnosť zmenší a všetko hneď primrzne.
P.Kristian Dobry den prajem.Viete povedat ake nas caka pocasie na vianoce na juznom Slovensku?Dakujem
Meteorológ Peter Jurčovič - aká bude zima Už som odpovedal v predchádzajúcich otázkach.
Ondrej Dobrý deň, je šanca že vianoce budú biele a mrazivé?
Meteorológ Peter Jurčovič - aká bude zima Už som odpovedal v predchádzajúcich otázkach.
Peter Kosice Dobry den, chcel by som sa opytat ci bude snezit na Orave buduci vikend (18-21.12), lebo sa chystame na lyzovacku! Dakujem
Meteorológ Peter Jurčovič - aká bude zima Bude mrznúť, ale neočakávam sneženie. Treba dúfať, že si tam sneh umelo narobia.
Jana Ako všetkých aj mňa zaujíma, či na Vianoce bude sneh a ako sa bude vyvíjať počasie do konca roka. Ďakujem
Meteorológ Peter Jurčovič - aká bude zima Už som odpovedal v predchádzajúcich otázkach.
Janka Dobry den,Silvestra stravime v Mexiku na pacifickom pobrezi pri Manzanille..viete mi povedat,ake pocasie mozeme ocakavat za tie 3 tyzdne,normalne tam byva vraj okolo 30st.,neocakavaju sa tam nejake vykyvy v tom case?Dakujem
Meteorológ Peter Jurčovič - aká bude zima Malo by vám to vyjsť, v tom čase už sa nezvyknú vyskytovať hurikány a ich sezóna je tohto roku pomerne slabá.
laci ako sa bude pohybovat tlakova niz buduci týzden.....
Meteorológ Peter Jurčovič - aká bude zima Hlboká tlaková níž bude nad Stredokorím a odtiaľ by mal prísť teplejší a vlhkejší vzduch a v stredu očakávam na 2-3 dni slabé sneženie.
tom dobry den prajem, chcem sa opytat, ci sa dockame poriadnej snehovej nadielky pred vianocami?alebo aspon pred silvestrom...dakujem
Meteorológ Peter Jurčovič - aká bude zima nie
teekane dobry den! chceli by sme sa vas opytat, ze ako to vidite so snehom na vianoce a aj po nich...ci sa bude dat lyzovat a korculovat...dakujeme!
Meteorológ Peter Jurčovič - aká bude zima korčuľovať áno, lyžovať asi len tam, kde bude umelo zasnežované
Boris Hujbert Dobry den. Chcel by som sa spytat ako vyzera prognoza tejto zimy. Ci bude tepla alebo studena. A ci uz tento studeny front co prichadza vydrzi a zacina sa zima alebo je to este len take prechodne. Dakujem
Meteorológ Peter Jurčovič - aká bude zima predpokladám, že zima bude slabá, aj keď práve je pred nami veľmi studené obdobie a môže vydržať aj cca 1-2 týždne. V sobotu - zajtra - k nám už začne prenikať od severu arktický vzduch. Ochladí sa , ale snežiť bude málo, takmer nič.
Katarina Dobry den, od 26.12. budeme s rodinou travit tyzden v Liptovskom Jane. Chcela by som vediet, ci mozeme pocitat so snehom a ake pocasie predpokladate? ;Dakujem, Katarina
Meteorológ Peter Jurčovič - aká bude zima Už som odpovedal v predchádzajúcich otázkach.
Pavol Dobrý deň. Chcel by som sa vás opítať aké počasie bude cez vianoce a že či bude tento rok aj sneh alebo nie? ďakujem za odpoveď!
Meteorológ Peter Jurčovič - aká bude zima Už som odpovedal v predchádzajúcich otázkach.
Martin Je podľa Vás správne investovať do lyžiarských stredísk v Tatrách, ale aj inde na Slovensku peniaze, keď sa hranica sneženia posúva stále vyššie a planéta sa čoraz viac otepľuje a hrozí, že prírodný sneh sa neudrží počas celej lyžiarskej sezózny a bude sa lyžovať stále vyššie a vyššie.
Meteorológ Peter Jurčovič - aká bude zima Toto vás nemusí zaujímať, pokiaľ si to financujú súkromné firmy. Je to len na ich rozhodnutí. Ak aj vy ste jeden z takýchto podnikateľov, tak si myslím, že toto nie je najlepší biznis pre Tatry. Zimy by mali prevažovať mierne, slabé , ale budú sa pritom vyskytovať krátkodobo veľké extrémy, keď aj mrazy budú hoci aj pod -20 až -30 st. a aj snehu môže napadnuť veľa, ale v krátkom čase sa to vráti do prevládajúceho teplého počasia. Toto je problém už aj v Alpách.
Boris Hujbert Este dodatocnu otazku ze ako to bude so snehovymi zrazkami ci bude skor sucha zima alebo bude snehu dostatok. Este raz vdaka.
Meteorológ Peter Jurčovič - aká bude zima z hľadiska zrážok očakávam viac až v januári, ktorý by mal byť nezvykle premenlivý. Lenže v nížinách asi budú prevažovať tekuté zrážky.
hana Dobry den pan Jurcovic, s predpovedami, ktore robite ja JOJ si z nas robite srandu??? Vacsina Vam nevychazda, niekedy mi pripada, ze si po sebe ani neprecitate text a nezosuladite s ikonkami na obrazovke....Navrhujem, aby ste kazdu relaciu zacinali s tym, ako vysli predpovede zo vcera.Doveryhodnejsie a spolahlivejsie su spravy na CT. A mozno premenovat nazov relacie - namiesto Najlepsie pocasie " Hadame pocasie".
Meteorológ Peter Jurčovič - aká bude zima Ďakujem za otázku a dovidenia
Vaše meno Pán doktor myslíte si,že nám do vianoc nasneží?
Meteorológ Peter Jurčovič - aká bude zima Už som odpovedal v predchádzajúcich otázkach.
pavol kedy napadne sneh?
Meteorológ Peter Jurčovič - aká bude zima Už som odpovedal v predchádzajúcich otázkach.
Fero z Košic Dobrý deň, chcem sa opýtať či bude u nas v Košiciach uz konečne snežiť, hlavne či to bude na Vianoce.
Meteorológ Peter Jurčovič - aká bude zima Už som odpovedal v predchádzajúcich otázkach.
ludige chcel by som s vami prezriet si vas hydrometeorologicky ustav. velmi sa o predpovede zaujimam
Meteorológ Peter Jurčovič - aká bude zima Na exkurziu môžete ísť aj bezo mňa. Prihláste sa telefonicky .
Vaše meno dobry den.aka bude zima 2009-2010 s hladiska zrazok-snehu
Meteorológ Peter Jurčovič - aká bude zima len mierna, ale na horách by mal sneh pomaly pribúdať. V Tatrách ho býva najviac aj v marci...
Jarmila Pán doktor,aké bude počasie v sobotu večer,máme posedenie pri vianočnej kapustnici so spolužiakmi so strednej školy a neviem či mám ísť v lodičkách alebo v čižmách? Držím palce aby predpovede vychádzali aj naďalej - riadime sa nimi celá rodina a široký okruh priateľov!
Meteorológ Peter Jurčovič - aká bude zima Špeciálna predpoveď pre J.R by bola, že bude mrazivo, takže v čižmách. Teším sa na stretnutie.
timco89 Zdravim. Uz dlhe roky sa venujem meteorolgii, teraz ju uz druhy rok studujem. Zatial co som pozeral modely, zda sa mi, ze tesne pred vianocami sa ma oteplit. Viem, ze to je este daleko ake neviete presnejsie ako to bude s tym pocasim prave na vianoce? Inak pravidelne sledujem Vase predpovede, su fajn:)
Meteorológ Peter Jurčovič - aká bude zima S tým vianočným oteplením je to problém, ale predsa len sa prikláňam k tomu, že bude dostatočne chladno, aby nedošlo k odmäku.
MIlan Nemate pocit, že klíma u nás je ako v Anglicku?
Meteorológ Peter Jurčovič - aká bude zima Určite nie. Blízkosť oceánu je rozhodujúca.
Vaše meno chcem sa spytat ako to bude s vetrom v najblizsich dnoch
Meteorológ Peter Jurčovič - aká bude zima do pondelka severný až severovýchodný 10-30 km/h, potom juhovýchodný až južný slabý. Od 17.12. zase silnejúci severný.
ivan Dobry den, vedeli by ste mi prosim povedat ci bude trvalejsiie snezenie na Orave, presnejsie v &oravskej Lesnej? chystame sa tam na vianoce na lyzovacku tak by ma zaujimalo ci si vobec zalyzujeme.Dakujem
Meteorológ Peter Jurčovič - aká bude zima Už som odpovedal v predchádzajúcich otázkach.
Jana Dobrý deň, na budúci víkend máme ísť na chatu do Lopušnej doliny pri Svite. Vedeli by ste mi povedať, či tam bude aspoň trošku snehu na detské radovánky?Dakujem
Meteorológ Peter Jurčovič - aká bude zima Už som odpovedal v predchádzajúcich otázkach.
papulka dobrý den velmi vám fandím ja "rosničky" neuznávam. Veríte pranostikám?
Meteorológ Peter Jurčovič - aká bude zima Pranostiky sú klenotom nášho národa rovnako ako piesne a básničky. Je to krásne, ako naši predkovia z ničoho len sledovaním počasia, vedeli prísť na pravidelnosti počasia v priebehu roka. Lenže dnes sú už pranostiky pomiešané z jednotlivých krajín a krajov trebárs len v rámci Slovenska a to čoplažív Podunajskej nížine , neplatí na Otrave a podobne. Okrem toho sa aj klíma zmenila v posledných storočiach, takže niektoré pranostiky už stratili platnosť a tak podobne. Veľa by sa dalo na túto tému hovoriť. K predpovedi ich však meteorológovia nepoužívajú.
Pavo Zdravím. Chcel by som vedieť aké bude počasie cez vianoce v okolí Trenčína
Meteorológ Peter Jurčovič - aká bude zima Už som odpovedal v predchádzajúcich otázkach.
Katka Takže naše deti nepotešíte ? :o) Zaujímalo by ma, či súčasné počasie vnímate ako odlišné, spôsobené globálnym otepľovaním, alebo je to z dlhodobého pohľadu v poriadku ? Zdá sa mi, že tie zimy, ktoré si pamätám ja z detstva, sa už dlhší čas nevyskytujú. Ako dieťa si ani nepamätám Vianoce bez snehu (v BA). Ďakujem a prajem Vám krásne sviatky, úspešný nový rok a veľa nielen pozitívnych predpovedí, ale najmä presných predpovedí. Katarína
Meteorológ Peter Jurčovič - aká bude zima V 20.-tych rokoch 20. storočia bolo niekoľko zím, ktoré boli v Podunajskej nížine celkom bez snehu a potom prišla povestná zima v r. 1929.... takže kolísanie klímy alebo počasia sa prejavuje nielen v storočiach, ale aj desaťročiach. 70.-te a 80.-te roky boli chladnejšie, ďalšie dve desaťročia sú dodnes neuveriteľne teplé, ale nič nebráni tomu, aby zase ďalšie desaťročie nemohlo byť chladnejšie, a to aj napriek tomu, že celkovo pokračuje globálne otepľovanie našej planéty.
kika Dobry den, rada pozeram Vase pocasie a som aktivna lyziarka preto sa chcem spytat ako to vidite zo snehom v Zapadnych a Vysokych Tatrach?dakujem a prajem pekny den
Meteorológ Peter Jurčovič - aká bude zima snehu bude zatiaľ málo, treba umelo zasnežovať.
Ján Dobrý deň, bude v najbližších štyroch dňoch snežiť v okolí Trenčína? Ďakujem
Meteorológ Peter Jurčovič - aká bude zima snehové prehánky môžu byť aj zajtra, trochu viac až v stredu 16.12., ale stále málo na zimné športy
Margita Lelkešová Dobrý deň, chcela by som vedieť ake bude počasie od 20.12.-27.12. v Demänovskej doline. Prajem pekné sviatky. Ďakujem
Meteorológ Peter Jurčovič - aká bude zima Už som odpovedal v predchádzajúcich otázkach.
klára dobrý deň.. Budeme mať v Žiline podľa Vás tento rok na Vianoce bielo?Ďakujem za odpoveď
Meteorológ Peter Jurčovič - aká bude zima Už som odpovedal v predchádzajúcich otázkach.
Boris Dobry den chcel by som sa spytat ako to vidite s lyzovacko una Slovensku kedy by mohla zacat aj v strediskach kde nie je umele zasnezovanie... Napr. Pezinska Baba alebo Martinske hole.
Meteorológ Peter Jurčovič - aká bude zima Tam treba len dúfať, že sa situácia náhle vyvinie tak, že by pár dni aj interzívne snežilo, ale to sa teraz nedá predpovedať, že kedy to bude...
L Pozdravujem Vás a prajem všetko dobré. Voľakedy používali v meteosprávach pomerne často túto vetu:"Vytvorila sa tlaková níž so stredom na Biskajským zálivom..." Ja len, že som ju dlho nepočula.
Meteorológ Peter Jurčovič - aká bude zima Dobrý postreh. V rámciglobálneho otepľovania sa všelijako menia aj polohy tlakových útvarov a častejšie už bývajú na iných miestach...
milan dobry den budetu zimu aspon trosku snehu dik za odpoved
Meteorológ Peter Jurčovič - aká bude zima Už som odpovedal v predchádzajúcich otázkach.
Lucia dobry den, chcem sa spytat, kedy mozme ocakavat sneh tu na zapadnom slovensku. dakujem :)
Meteorológ Peter Jurčovič - aká bude zima Už som odpovedal v predchádzajúcich otázkach.
nada z piestan kedy konecne zacne aspon mrznut, ked uz nesnezi? dakujem.
Meteorológ Peter Jurčovič - aká bude zima už zajtra
Mário Dobrý deň prosím Vás mohol by ste mi povedať aspoň pribižne počasie okolo Vianoc v okolí Piešťan a Trnavy? Ďakujem
Meteorológ Peter Jurčovič - aká bude zima Už som odpovedal v predchádzajúcich otázkach.
milan na silvestra ideme pri kosice do rejdovej a chcem sa spytat, ci tam bude aspon trosku snehu. dakujem. ci si mame zobrat aj lyze
Meteorológ Peter Jurčovič - aká bude zima Už som odpovedal v predchádzajúcich otázkach.
Branislav Martinka Dobry, den ,,, myslite, ze budu biele Vianoce ?
Meteorológ Peter Jurčovič - aká bude zima Už som odpovedal v predchádzajúcich otázkach.
zdenka DOBRY DEN .CHCELA BY SOM SA OPYTAT ZE AKO BUDE ZAJTRA V POLSKU?CHCELI BY SME TAM IST NA NAKUPY,TAK CI TAM BUDE SNEZIT ?DAKUJEM PRAJEM PEKNY DEN
Meteorológ Peter Jurčovič - aká bude zima snežiť málo, ale zato tak bude silný mráz.
Klaudia Prajem pekny den, kolegyna, s ktorou sa striedate v relacii Najlepsie pocasie je tiez profesionalka...?
Meteorológ Peter Jurčovič - aká bude zima je meteorologička
Vlasto Dobrý deň, p. Jurčovič, som vašim priaznivcom, taktiež sa zaujímam o počasie, čerpám informácie mne dostupným zdrojom(NET). Chcel by som sa spýtať ako vidíte blízku budúcnosť vývoja klímy v našom pásme (oteplovanie, slabšie zimy,tornáda, silné búrky, povodne...) Myslíte si, že tohtoročná mokrá jeseň je dôsledkom oteplovania zeme, ďakujem a všetko dobré prajem.
Meteorológ Peter Jurčovič - aká bude zima Každý rok je iný , má iné počasie. Trend otepľovania sa prejavuje hlavne v tom, že sa čaasto vyskytujú veľké extrémy v počasí. Náhle a prudké krátodobo trvajúce zmeny. Napríklad ako ten sneh v polovici októbra . Extrémy môžu byť aj v nebezpečenstve silných búrok veterných smrští, ale môže to byť aj dlhodobé sucho a holomrazy a podobne.
XY Dobrý deň, chcem sa opýtať, aký máte názor na chemtrails - čiary ktoré zanechávajú lietadlá a zostávajú dlho na oblohe (nemyslím tým kondenzačné čiary)? Za odpoveď vopred ďakujem.
Meteorológ Peter Jurčovič - aká bude zima Tie dlhodobo trvajúce nad naším územím ešte nemáme. Ale je možné , že ide o nejaké pokusy. Všetko sa drží v tajnosti... Už Nikola Tesla povedal, že dokáže zo Sahary urobiť zelenú krajinu a my neviem , ako to myslel,,,,
monika Neviete prosím vás, priblížiť počasie cez Vianoce v Terchovej? dakujem
Meteorológ Peter Jurčovič - aká bude zima Už som odpovedal v predchádzajúcich otázkach.
tuttle Zdravim vas. Chcel by som sa spytat ako vidite pocasie v bratislave do Vianoc. Tj do 25.12. Je realna sanca na sneh? Ak ano tak v ktore dni? Moj syn sa nevie dockat... :-) Dakujem
Meteorológ Peter Jurčovič - aká bude zima snežiť bude málo. zajtra môže byť slabá snehová prehánka., Slabé sneženie v stredu- piatok.
Vaše meno Dobrý deň,vase pocasie sledujem pozorne, potrebujem ho k praci. Chcem sa spýtať, su medzi Vami a p. Iľkom rozdielne metody a tým aj predpovede pocasia? A este nazor. Myslim, ze v decembri predpovedat pocasie pre letoviska v Europe je uz zbytocne. Dakujem.
Meteorológ Peter Jurčovič - aká bude zima každý meteorológ má rôzne životné skúsenosti a môže mať vlastný názor na vývoj počasia . Desať meteorológov vám môže pripraviť na najbližšie dni 10 rôznych predpovedí, ktoré sa budú líšiť napr. z hľadiska vetra, sneženia, kde bude viac, či menej oblačnosti, kde bude viac, či menej mrznúť a podobne. Tie letoviská sa snažím teraz vysvetľovať ako počasie pre Stredomorie. Pracujeme a vyvíjame novú reláciu.
Peto Dobrý deň pán Jurčovič , chcel by som sa vás spýtať na počasie vo Viedni 12.12 t.j. zajtra. Ďakujem a prajem krásne Vianoce
Meteorológ Peter Jurčovič - aká bude zima oblačno a mrazivo. zrážky takmer žiadne, prípadne slabá snehová prehánka le možná. Ráno cca -2 až -4 a cez deň okolo nuly v centre Viedne aj nad nulou.
majo bude snehu a maraz na vianoce cesi hlasia ze ano
Meteorológ Peter Jurčovič - aká bude zima V Čechách môže byť, u nás býva počasiue často veľmi rozdieľne a keď prichádza sneženie z Balkánu, tak zase nemusí sa dostať až do Čiech...
Erik Dobry deň,,, chcem sa opytať či bude tento rok aj zima,, a nie blato
Meteorológ Peter Jurčovič - aká bude zima Už som odpovedal v predchádzajúcich otázkach.
Jano D. Pán Jurkovič, vo Vašej práci spolupracujete aj s p.Ilkom ?
Meteorológ Peter Jurčovič - aká bude zima Niektoré akcie máme spoločné, väčšinou každý sám, máme svoj okruh klientov
Marianna Dobrý deň, ako to bude na Orave vo Februári. ideme tam totiž lyžovať. Moc Vám ďakujem
Meteorológ Peter Jurčovič - aká bude zima Už som odpovedal v predchádzajúcich otázkach.
Peter Pozdravujem a prajem pekný deň.Pán Jurčovič, ste pre mňa najdôverihodnejší meteorológ,myslíte si, že Vianoce budú v Bratilave konečne zasnežené?
Meteorológ Peter Jurčovič - aká bude zima myslím, že snehový poprašok bude...
Edo Dobrý ďeň,chcem sa opytať že aku mate uspešnosť predpovede počasia ?
Meteorológ Peter Jurčovič - aká bude zima 80-90 percent ,niektoré predpovede by sme mohli dať až na 95 percent ale na sto percent to nebude nikdy, jednak záleží od kritéria, ktoré si zvolíme na hodnotenie a jednak územie Slovenska je veľmi členité a keby som chcel ísť do detailov , tak predpoveď bude dlhšia ako celé televízne noviny
zuzka Aký vplyv má počasie na prasaciu chrípku. Tým myslím, že keď začne trochu mrznúť, myslíte si, ´že sa bude menej šíriť? Hovorí sa, že keď mrzne choroby vymrznú tiež.
Meteorológ Peter Jurčovič - aká bude zima chrípka ako chrípka, mráz ju redukuje
Kristian Prajem pekny den.viete mi povedat ake pocasie ma byt na juznom Slovensku pocas vianocnych sviatkov?
Meteorológ Peter Jurčovič - aká bude zima Už som odpovedal v predchádzajúcich otázkach.
Vojto Dobrý deň, chcem Vám poďakovať za to, že ste z pačasia urobili zaujímavú reláciu, nielen strohé informovanie. Chcem sa opýtať či a prípadne ako spolupracujete s meteorológmi z okolitých krajín pri príprave počasie. Ďakujem
Meteorológ Peter Jurčovič - aká bude zima Spolupracujeme a stretávame sa na medzinárodných fórach. Predpovede si však robíme každý pre svoju krajinu. Pretože ja by som hneď nedokázal postaviť tak presnú predpoveď pre Rakúsko ako trebárs rakusky meteorológ , pretože nemám skúsenosti s terénom v rakúsko, nemám dosť skúsenosti ako sa zvyknú meniť podmienky pri rôznych situáciach. Tu sme odborníci každý pre svoju krajinu.
stanka dobry den.moj oco je Vas hadam najvecsi fanusik.neprejde vecer,co by nesledeval Vase pocasie:)pekny den zelam
Meteorológ Peter Jurčovič - aká bude zima fajn, ďakujem
Gabriel Páči sa mi relácia najlepšie počasie a som rád že niečo také sa vysiela. Ja len drobnú poznámku by som adresoval nielen vám ale aj ostatným. nechápem prečo sa ludia tešia ked je v zime teplo! Keď je zima nech tuhne a sneží a ked je leto nech je teplo. Veľa šťastia a ešte viac divákov Vám prajem
Meteorológ Peter Jurčovič - aká bude zima správne. V zime má byť zima a v lete teplo.
Peter Pan Jurcovic, sice trochu od veci ale velmi by ma zaujimalo, kde najdem informaciu o prevladajucom pocasi v Rime napriklad v mesiaci marci(aprili)
Meteorológ Peter Jurčovič - aká bude zima na internete je mnoho informácií, len treba vedieť hľadať. Začnite cez google, climat , Roma
Miloš dobrý deň, chcel by som sa spýtať, či bude sneh a aká asi teplota v okolí NR počas vianoc? Ďakujem pekne a pekne sviatky. Miloš NR.
Meteorológ Peter Jurčovič - aká bude zima Už som odpovedal v predchádzajúcich otázkach.
Vladimír Kapusta Dobrý deň pán Jurčovič. Chcem sa spýtať na počasie cez vianoce Zvolen a okolie.Ďakujem.
Meteorológ Peter Jurčovič - aká bude zima Už som odpovedal v predchádzajúcich otázkach.
Iva Dobry den, zaujimalo by ma ake pocasie mozem cakat najblizsi vikend vo Viedni? Dakujem za odpoved a prajem prijemne sviatky.
Meteorológ Peter Jurčovič - aká bude zima Už som odpovedal v predchádzajúcich otázkach.
Dlugy Dobrý deň.Ste môj najobľúbenejší meteorológ .Chcem sa Vás spýtať prečo je v Ojmjakone taká zima.Ďakujem.
Meteorológ Peter Jurčovič - aká bude zima Kedysi sa už dávno zistilo, že práve tam je pól chladu na severnej pologuli a nie na severnom póle. Súvisi to s tým, že je tam Sibír a nad ním býva najmohutnejšia tlaková výš na svete. Okrem toho večne zamrznutý ľad.
petra Vo stvrtok cestujeme na Slovensko z Anglicka a chcem sa spytat ci sa mame pripravit na sneh v Nemecku a v Rakusku? ;Dakujem a prajem pekny den
Meteorológ Peter Jurčovič - aká bude zima bude mrazivo, sneženia málo a predpokladám, že cesty budú v poriadku.
Miroslav Dobry den, chcel by som sa spytat, co si myslite ako odbornik na rozne konspiracne teorie, ze pocasie v europe (aj inde vo svete) moze byt ovladane clovekom (pripadne USA armadou, system HAARP a pod.). Bolo by zaujimave pocut nazor odbornika. Dakujem
Meteorológ Peter Jurčovič - aká bude zima nemám už čas sa tomuto hlbšie venovať, jednou vetou nedokážem odpovedať. Niekedy nabudúce.
Hela Veľmi rada pozerám počasie s Vami, Ste najlepšia a najmúdrejšia rosnička, akú kedy JOJ-ka mala :)) Pekné Vianoce želám.
Meteorológ Peter Jurčovič - aká bude zima ďakujem , podobne veselé Vianoce!
Michal Pozdravujem pekne. Ku počasiu sa pýtať nebudem nič, lebo takmer všetko ste už teraz zodpovedali a sledujem pravidelne tie skutočne najlepšie počasie. Chcem vám popriať veľa úspechov a vždy dobrú predpoveď počasia, zdravie a všetko potrebné čo si len prajete.
Meteorológ Peter Jurčovič - aká bude zima ďakujem
Danny Ako si predstavujete koniec sveta z meteorologického hľadiska?
Meteorológ Peter Jurčovič - aká bude zima niet času na odpoveď, pardon už končím...
plantex dobrý deň,p.jurkovič,chcela by som sa vás spýtať či bude zima taká že to prospeje aj pre farmárov
Meteorológ Peter Jurčovič - aká bude zima Plantex by mohol doplatiť na holomrazy ešte pred Vianocami, ak by sa ochladilo pod -15 st. a bude nepríjemná ľadový vietor. Inak má byť slabý zima
Jakub Čím to je, že sa predpovede jednotlivých meteorológov tak výrazne líšia? Napr. accu weather ukazuje v Bratislave na Štedrý deň 8 stupňov a dážď. Viem, že sa Vás už pýtali na snehovú pokrývku, napriek tomu. Existuje nádej, že budeme mať aj my Bratislavčania krásne a romantické Vianoce so snehom?
Meteorológ Peter Jurčovič - aká bude zima Jednotlivé servery robia grafiku , predpovede automaticky a veľmi zjednodušene. najlepšia je a vždy bude priama konzultácia s meteorológom a predpoveď ušitá na mieru.
Frantisek Dobry den, prosim Vas bude zajtra v Kosiciach prsat alebo snezit? Dakujem za odpoved a prajem vesele Vianoce a bohateho Jeziska
Meteorológ Peter Jurčovič - aká bude zima slabé sneženie, ale málo.
Jurkovičová Prajem Vám všetko dobré a veľa pekných úspechov vo Vašej práci.
Meteorológ Peter Jurčovič - aká bude zima ďakujem
Peter Dobrý deň, rád by som sa opýtal, čo si myslíte o ovplyvňovaní počasia chemikáliami. ďakujem
Meteorológ Peter Jurčovič - aká bude zima dážď sa dá vyvolať aj neškodnými látlaku, napríklad suchým ľadom alebo jodidom strieborným, tak to neberme ako znečisťovanie ovzdušia
Peter Dobrý deň! Chcel by som vedieť aké bude počasie na Vianoce v Nitre a v Hradišti pod Vrátnom .Ďakujem
Meteorológ Peter Jurčovič - aká bude zima Už som odpovedal v predchádzajúcich otázkach.
nano Nemám pre Vás pripravenú otázku, lebo všetko čo ma zaujímalo som si prečítal v predchádzajúcich príspevkoch, ale chcem Vám popriať veľa úspechov a nech relácia má čo najvyššiu sledovanosť. Podľa môjho názoru je to najlepšia a najpresnejšia predpoveď počasia v rámci relácii o počasí. Samozrejme počasie je nevyspytateľné.... ale som s Vami spokojný.... Ešte raz všetko dobré a veľa úspechov.... PS.. Prajem Vám biele Vianoce
Meteorológ Peter Jurčovič - aká bude zima ďakujem
Kule Dobrý deň, p.dr. Jurčovič, často počúvam názor, že 2. raz sa narodiť, tak chcem byť meteorolog a tu je dôvod: ak mi predpoveď nevyjde, tak sa v podstate nič hrozného nestane, vždy sa to dá "obkecať" prečo to nevyšlo, predsa počasiu nerozkážeme. Ale niektoré povolania ako napr. lekár, policajt, vojak, bankár...ak sa pomýli, je to už o niečom inom, obzvlášť u lekara. čo vy na to?
Meteorológ Peter Jurčovič - aká bude zima vy väčšinou vidíte len obal, len predpovede v televízii, ale naše špeciálne predpovede sú určené letectvo, energetike, doprave , stavebníctvu, kde dokážeme šetriť milióny korún a vystríhať pred katastrofami, ktoré znamenajú ďalšie milióny. Váš názor je veľmi povrchný...
alexandra dobrý deň,v prvom rade sa Vám chcem podakovat za super relaciu o pocasi ktoru pripravujete,fakt ste super! vianoce budeme travit na chalupe v Hodruši pri zarnovici,tak by som sa chcela opytat ci je sanca ze budeme mat sneh? zelam vám vsetko dobre.
Meteorológ Peter Jurčovič - aká bude zima ďakujem, snehu bude málo
Rea Dobrý den prajem,prosím vás ako vidíte túto zimu,bude skôr mrazivo a menej snehu?aspon váš názor poprosím,dakujem
Meteorológ Peter Jurčovič - aká bude zima Už som odpovedal v predchádzajúcich otázkach.
Miloš Uz som sa dnes pýtal, ale este predsa, nemohli by ste obcas pohovorit od druhoch oblakov, preco na sahere neprsi, preco je vo vyssích polohach chladnejsie. Mozno su to banalne veci, ale zaujimave. Dakujem.
Meteorológ Peter Jurčovič - aká bude zima No , vážení a milí už musím končiť. mám ďalšie povinnosti, ktoré sú časovo presne vymedzené. Všetkým želám veselé a biele Vianoce a veľa zdravia v novom roku, aj keby snehu nebolo. Sneh napadne, ale so zdravím to nie je také jednoduché, Tak dovidenia na obrazovke TV JOJ a v rádiách alebo aj niekde na ulici...

Autor: Čas.sk
včera 20:45 Správy Mladá mamička vychováva štyri malé deti: Pozrite sa, že to vôbec nie je sranda!

Mamička z Kanady inšpiruje milióny matiek po celom svete.

Mladá mamička vychováva štyri malé deti: Pozrite sa, že to vôbec nie je sranda!
Konečne budete mať jasno! Zase vás opustil chlap a neviete, prečo je to tak? Tieto veci už nerobte!

Najdôležitejším krokom je presne poznať svojho chlapa a na základe toho sa k nemu aj správať. A preto, aby sa s vami nerozišiel, je dôležitá najmä táto vec.

Terorizmus na domácej pôde: Šéf amerických tajných služieb varuje pred útokmi islamských militantov!

Islamskí militanti budú pokračovať v prípravách sprisahaní namierených voči americkým záujmom v zahraničí.

NAJNOVŠIE Z RUBRIKY
Nedomyslený čin väzňov: Skončili v nemocnici s ohrozením života!

Trinásť väzňov sa priotrávilo vo väznici v českých Pardubiciach po tom, ako úmyselne skonzumovali väčšie množstvo liekov na srdečnú arytmiu.

Terorizmus na domácej pôde: Šéf amerických tajných služieb varuje pred útokmi islamských militantov!

Islamskí militanti budú pokračovať v prípravách sprisahaní namierených voči americkým záujmom v zahraničí.

Pôjde Figeľ vládnuť s Ficom?

Tvrdí síce, že Smer ide v línii KDH, keď ide o ochrane Slovenska, ale slová chvály pre Roberta Fica aj tak nemá. Ako totiž tvrdí,...